bezár
 

art&design

2022. 03. 30.
Hatvankét országból érkezett nevezés a 7. Székelyföldi Grafikai Biennáléra
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Hatvankét országból érkezett nevezés a 7. Székelyföldi Grafikai Biennáléra Hatvankét országból származó, mintegy 2 ezer pályamunka érkezett a 7. Székelyföldi Grafikai Biennálé pályázati felhívására, amely a grafikusi szakma jelentős nemzetközi fórumának számít - közölték kedden a szervezők.

A biennálé előző eseményéhez hasonlóan a magyarországi, lengyelországi és romániai vonal még mindig a legerősebb, de az idénre hangsúlyossá vált a dél-amerikai kontinens és több keleti ország képviselete is, mint például Thaiföld, India, Kína vagy Tajvan. A tízhetes jelentkezési időszak alatt csaknem 2 ezer pályamunka érkezett 844 alkotótól.

prae.hu

A 7. Székelyföldi Grafikai Biennálé beküldési határideje március 23-án éjfélkor zárult, a zsűrizés első szakasza március 29. és 31. között lesz. A zsűrinek tagja Bogdan Achimescu, a krakkói Művészeti Egyetem professzora, Erőss István, a Magyar Képzőművészeti Egyetem rektora, Adriana Lucaciu, a temesvári Nyugati Egyetem képzőművészeti karának professzora, Pézman Andrea, a pozsonyi Képzőművészeti Egyetem képgrafika tanszékének adjunktusa, Bordás Beáta, művészettörténész a sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központ vezetője, Szurcsik József, a Magyar Képzőművészeti Egyetem rektorhelyettese és Ferencz S. Apor képzőművész, a biennálé kurátora.

A beválogatott munkák listáját hamarosan közzéteszik a biennálé honlapján.

Ferencz S. Apor, a biennálé kurátora korábban elmondta: a rendezvény legfőbb célja, hogy fókuszba helyezze a kortárs grafikai törekvéseket, átfogó képet nyújtson a sokszorosító képalkotás jelenkori irányairól és fejlődéséről. Hozzátette: a bizonytalan idők megválaszolatlan kérdéseire különböző stratégiákkal keresik a megoldásokat, ennek megfelelően 2022-ben a Székelyföldi Grafikai Biennálé hívó szavának a Stratégiák címet javasolták.

A négyzetes kép forrása: Székelyföldi Grafikai Biennálé facebook oldala

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Kurátori bevezető
art&design

A besorolás deficitje
art&design

Kritika a Kis magyar kockológia című kiállításról
(Súlyosan elfogult vélemény)

Más művészeti ágakról

A 2024-es Aranyvackor pályázat díjátadójáról
A BIFF filmfesztivál UNSEEN fotókiállítása
Matthäus Wörle Ahol régen aludtunk és Miklós Ádám Mélypont érzés című dokumentumfimje a 21. Verzió Filmfesztiválon


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés