bezár
 

színház

2022. 03. 10.
Újra megnyitja kapuit az ODE Egyetem
Az Országos Diákszínjátszó Egyesület akkreditált pedagógus-továbbképzési programokat rendez
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Már most érdemes jelentkezni az Országos Diákszínjátszó Egyesület 30 órás akkreditált pedagógus-továbbképzési programjaira, melyek megfeleltethetőek a 7 évente teljesítendő 120 órányi képzési részvételnek: áprilisban és májusban két helyszínen három képzés várja az érdeklődőket.

Mint arról sokan értesültek, 2021-ben a több mint három évtizedes múltra visszatekintő hazai diákszínjátszó mozgalmat koordináló Országos Diákszínjátszó Egyesület (ODE) önköltséges, akkreditált pedagógus-továbbképzési programot indított ODE Egyetem elnevezéssel pedagógusok, csoportvezetők és minden érdeklődő számára. Az ODE az online és jelenléti alkalmakat tartalmazó képzésekkel elsősorban azokat az elkötelezett pedagógus kollégákat kívánja megszólítani, akik a meglévő tudásukat akarják rendszerben látni vagy felfrissíteni, illetve azokat is, akik még csak most ismerkednek a diákszínjátszás örömeivel.

Szkéné színház

Az első képzések tavaly tavasszal és ősszel nagy sikerrel zajlottak le: az ott szerzett tapasztalatok birtokában az ODE Egyetem idén áprilisban és májusban újra megnyitja virtuális és valóságos kapuit, két helyszínen három képzést kínálva az érdeklődő pedagógusoknak.

Áprilisban a Fejér megyei Abán Gőbölös Gábor néptáncpedagógus, tréner, facilitátor jelenléti képzésben tartja meg a játékos közösségfejlesztés mozgásos gyakorlatokkal a köznevelésben elnevezésű képzését.

Májusban Budapesten blended, azaz online és jelenléti oktatást vegyítve valósulnak meg a képzések: a diákszínjátszókkal foglalkozó pedagógusok Perényi Balázs irányításával rendezői alapismereteket sajátíthatnak el, Fekete Anikó vezetésével pedig a kreatív zene módszertanával ismerkedhetnek meg.

A 30 órás képzések felelősei és vezetői szakterületük országosan ismert képviselői, akik az ODE felkérésére több évtizedes gyakorlati tapasztalatukat sűrítették össze a programok kidolgozásakor. Idén tavasszal mindhárom képzés esetében az első blokkok indulnak újból: akik azt sikeresen elvégzik, „következő osztályba léphetnek”, azaz részt vehetnek a második 30 órás képzésen.

A továbbképzési programok útnak indításával az ODE régóta létező igényre kíván minőségi választ adni. Az európai összehasonlításban is egyedülállóan gazdag hazai diákszínjátszó mozgalom további fejlődéséhez már rövid távon is jelentősen hozzájárulhatnak az új képzések.

A jelentkezési határidő és további részletek a www.odeegyetem.hu honlapon elérhetőek, minden további kérdést az odeegyetem@gmail.com  címre várnak a szervezők.

Képek forrása: Fekete Anikó

nyomtat

Szerzők

-- PRAE.HU --

A prae.hu művészeti portál 2006 óta jelenik meg, naponta friss művészeti hírekkel, tudósításokkal, és elemzésekkel, interjúkkal. Hat művészeti ág (irodalom, art&design, építészet, színház, zene, film) mellett gyerekrovata is van.


További írások a rovatból

színház

A MáSzínház KÖT-EL-ÉK – „Okos lány, túlteszi magát rajta!” előadásáról
[ESCAPE] – A Donkihóte-projekt az Örkény István Színház és a Városmajori Szabadtéri Színpad közös produkciójában
színház

Interjú Pálffy Tibor színésszel külső-belső tényezőkről, színházi igazságról, és szerepről
színház

A Fővárosi Nagycirkusz szakmai délutánjáról

Más művészeti ágakról

Platon Karataev: Napkötöző
art&design

Vetlényi Zsolt FOLYÓÍRÁS című kiállításának kritikai szemléje


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés