bezár
 

art&design

2022. 01. 05.
Sebezhetőségi gyakorlatok – Kiállítás az 1111 galériában
Tartalom értékelése (3 vélemény alapján):
Sebezhetőségi gyakorlatok – Kiállítás az 1111 galériában A FŰZ art group művészei január 7-én nyíló, „Sebezhetőségi gyakorlatok” című bemutatkozó kiállításukon formákon és anyagokon keresztül mesélnek arról, mit jelent számukra a sérülékenység elfogadása.

Sebezhetőségünk létezésünkből eredő, megmásíthatatlan tény. Személyiségünktől, vérmérsékletünktől függ, hogyan éljük meg mélyen emberi tökéletlenségüket. Minden alkalommal, amikor feltárjuk törékenységünket, egyúttal vállaljuk a kockázatot is, hogy a külvilág nem fogad támogatóan. Bizonyos élethelyzetek magukban hordozzák a sebezhetőség megtapasztalását – betegség, válás, veszteség, családi krízis, anyagi bizonytalanság. Emellett a leghétköznapibb helyzetekben is megélhetjük, hogy nem vagyunk sérthetetlenek: ennek őszinte felvállalása megerősítő élmény.

prae.hu

Bár a sebezhetőséget jellemzően a gyengeséggel azonosítják, ha képessé válunk belső értékként beépíteni ezt a minőséget, azzal magasabb szintre léphetünk az önismeretben. Ha elfogadjuk, hogy a sebezhetőség lehasíthatatlan az emberi létről, és erre alapozva felvállaljuk önmagunkat, közelebb kerülhetünk a bátrabb, teljesebben megélt élethez. Annak ellenére, hogy ez a tulajdonság nemtől és kortól függetlenül minden ember sajátja, a köztudatban inkább kötődik „a női minőséghez”, a „gyengébb nemhez”. Ezt az értelmezést is árnyalni kívánja a kiállítás. A FŰZ art group tagjai a sebezhetőség felismerésében rejlő erőt nem teszik saját női megéléseinktől függővé: a megtapasztalását univerzálisan érvényesnek tekintik.

A közös gondolkodás a sebezhetőség kérdéseiről tágabb összefüggésbe helyezheti felfogásunkat a belső erőről, új perspektívából szemlélhetjük saját értékeinket és nyitottabbá válhatunk egymás iránt. A FŰZ art group tagjai alkotóként és hétköznapjaikban is ezt a szemléletet képviselik. Elfogadják, hogy a sebezhetőség az élet része, ez a felszabadító felismerés minden kihívásával együtt alkotótevékenységükben is megjelenik.

Az alkotók párbeszédre hívják a látogatókat, akik a kiállított munkák között sétálva saját ritmusukban vizsgálódhatnak: mit jelent sebezhetőnek lenni? Mikor vagyok sérülékeny? „Vajon benőtt-e már a szívem lágya?” (Fodor Ákos: SUMMA)

Részt vevő művészek: Czinder Fanni, Juhász Kinga, Metzing Eszter, Palman Zsuzsi, Tóth Annamária Rita, Wirth Abigail

A kiállítást Vékony Délia művészettörténész nyitja meg.

A négyzetes kép forrása: FŰZ

Sebezhetőségi gyakorlatok
A kiállítás január 7. és január 21. között tekinthető meg az 1111 galériában. A megnyitó január 7-én, 19:00-kor kezdődik, további információk a Facebookon.
Helyszín: 1111 galéria • 1111 Budapest, Kende u. 1.

nyomtat

Szerzők

-- PRAE.HU --

A prae.hu művészeti portál 2006 óta jelenik meg, naponta friss művészeti hírekkel, tudósításokkal, és elemzésekkel, interjúkkal. Hat művészeti ág (irodalom, art&design, építészet, színház, zene, film) mellett gyerekrovata is van.


További írások a rovatból

Megnyitóbeszéd Augusztinyi Fruzsina kiállításához
Interjú Molnár Judit Lillával
art&design

Riport a Honey, have you ever heard of “zacskós-tej-tartó”? című kiállítás kurátoraival, Mayer Kittivel, Novák Piroskával és Viski Noémivel
Egy mozgástanulmány

Más művészeti ágakról

Elizabeth Sankey és Andrea Arnold filmjei
Recenzió az elmúlt három év elsőköteteiről
Sokszor nem halunk meg az Örkény Stúdióban


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés