bezár
 

építészet

2009. 07. 24.
Újabb "feketeépítmények" a Citadellán
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Azonnal végrehajtható bontásokat rendelt el a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal (KÖH) a Citadellán található egyes vendéglátó-építményekre - írta a csütörtöki Népszabadság.

prae.hu

A lap úgy értesült, hogy a hivatalnak a magát az exkluzív rendezvényhelyszínként hirdető Citadelle Hill Garden nevű, 550 négyzetméteres, több száz vendég fogadására alkalmas üvegpavilon és a mellette lévő 400 négyzetméteres terasz szúrt szemet. A hivatal erre a két építményre, továbbá egy, a Citadellán lévő másik teraszra, valamint egy színpadra adta ki bontási határozatát.
   
 A lap értesülése szerint a hatóságok Veres Istvánhoz, illetve az érdekeltségébe tartozó Gastrotop Kft.-hez kötik a Citadelle Hill Gardent, a vállalkozó a Népszabadság megkeresésére azonban kijelentette: semmi köze sincs ahhoz a helyhez.
    
A lap emlékeztet arra, hogy Veres István volt az, aki a Citadella Vagyonkezelő Kft. volt ügyvezető igazgatójaként, a Citadella 4U nevű cégével 2002-ben az állami tulajdonú és a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal (KÖH) szerint műemléki védettségű Citadella lődombjára - abból földterületet elhordva - a hatóságok tudta és beleegyezése nélkül épített egy kávézóteraszt.
    
"Ám e mostani ügy - ami Veres szerint nem is létezik - ennél bonyolultabb" - jegyzi meg a cikk, amelynek megfogalmazása szerint a Citadellán "teljes a káosz", mert még a hatóságok sem értenek egyet abban, hogyan lehetne megnyugtató módon rendezni az állami tulajdonú területeken lévő építmények, teraszok, kereskedelmi és vendéglátóegységek sorsát.
   
 "A formailag a nemzeti vagyonkezelőnek címzett, de valójában a korábbi engedély nélküli teraszépítéséről elhíresült Veres Istvánt célzó határozat" végrehajtása ezért kérdéses - állítja a lap, amelynek információi szerint a KÖH a kézhezvételtől számított 15 napos határidőt adott a KVI jogutódjának, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt.-nek a bontás végrehajtására, s ez a határidő a hónap végén jár le.
   
 A lap a KÖH-öt nem tudta megszólaltatni, de a nemzeti vagyonkezelő szóvivője, Száraz Gábor megerősítette a lapnak a bontásra vonatkozó értesülését. Elmondta: az MNV álláspontja szerint csak az 550 négyzetméteres üvegpavilonra kérhetik meg a XI. kerületi önkormányzattól a bontási engedélyt. Ezt szerdán meg is tették, mivel ez az egyetlen olyan létesítmény, amely olyan területen áll, amelyre Veres Istvánnak, illetve cégcsoportjának nincs érvényes bérleti szerződése. A határozatban szereplő többi létesítmény viszont részét képezi a már említett vagyonkezelői szerződésnek, így azok lebontásáról csak egy jogtiszta helyzetben, a kontraktus jogerős érvénytelenítése után intézkedhetnek.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

építészet

Kritika a Kis magyar kockológia című kiállításról
építészet

Az építészet mint idea és realitás a 80-as évek Magyarországán
építészet

Interjú Merényi Dáviddal
építészet

A végeredmény nem feltétlenül építészeti, hanem társadalmi kérdés is

Más művészeti ágakról

Az irodalmi és művészeti folyóiratkultúra kapcsán
Sokszor nem halunk meg az Örkény Stúdióban
Interjú Molnár Judit Lillával


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés