bezár
 

film

2021. 11. 05.
November 9-ig várja a közönséget a Török Filmhét
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
November 9-ig várja a közönséget a Török Filmhét November 9-ig várja a közönséget a Török Filmhét Budapesten: a török kultúra iránt érdeklődőknek hat kortárs filmet, köztük több díjnyertes alkotást mutatnak be a Sugár Moziban.

A válogatásban vígjátékok, drámák, romantikus és családi film is szerepel. A program a Török Kulturális és Turisztikai Minisztérium, valamint a Mozi Igazgatóság támogatásával valósul meg, a Budapest Yunus Emre Intézet és a Sugár Mozi együttműködésével - olvasható a szervezők MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében.

prae.hu

A Magyarországon immár negyedik alkalommal megrendezett esemény programja csütörtökön a Bajnokunk (rendező: Ahmet Katiksiz) című filmmel vette kezdetét. Pénteken A hetes cella csodája (Mehmet Ada Öztekin) című drámát láthatja a közönség.

A filmhét hétvégi programjában szombaton A falunk dala (Tugce Soysop) című családi film, vasárnap pedig az Útitársam (Bedran Güzel) című vígjáték szerepel. Hétfőn az Omar és mi (Maryna Gorbach Er, Mehmet Bahadir Er) című drámát mutatják be, kedden pedig a Zöldalma (Yilmaz Erdogan) című romantikus vígjáték látható.

A közleményben kiemelik, hogy napjainkban a török filmsorozatgyártás rekordokat dönt, a nézők a világ minden pontján nagy izgalommal várják az újabb fejezeteket. A Török Filmhét megrendezésének célja, hogy a magyar mozikedvelők találkozhassanak a török játékfilmgyártás kiemelkedő darabjaival.

A közleményben idézik Mustafa Aydogdut, a Budapesti Yunus Emre Intézet igazgatóját, aki elmondta: céljuk a török filmipar népszerűsítése Magyarországon, és ennek érdekében szeretnék növelni a hasonló programok számát. Hozzátette: kiemelt feladatuk a magyar filmesekkel való együttműködés fejlesztése is.

Négyzetes kép forrása: A Budapesti Török Kulturális Központ hivatalos Facebook-oldala

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Oksana Karpovych: Lehallgatva című filmje a 21. Verzió Filmfesztiválon
A 12. Primanima mint a magány és társadalmi kritika tükre
Az idei Verzión fókuszba kerülnek az anyák küzdelmei
Hajdu Szabolcs: Egy százalék indián


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés