bezár
 

irodalom

2021. 09. 28.
Programsorozat Stanislav Lem emlékére
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Programsorozat Stanislav Lem emlékére LEM100! címmel könyvbemutatóval, filmvetítéssel, kiállításmegnyitóval emlékeznek meg a 100 éve született Stanislaw Lemről, a sci-fi irodalom lengyel mesteréről csütörtökön a budapesti Lengyel Intézetben. Lem méltán nevezhető a sci-fi irodalom világhírű klasszikusának, és egyben a lengyel tudományos-fantasztikus irodalom legsikeresebb "exportőrének". 49 nyelvre lefordított könyveiből több mint 40 millió példány kelt el világszerte.

Idén lenne 100 éves Stanislaw Lem, a világ egyik legismertebb és legolvasottabb lengyel írója. Mint az intézet hétfői közleményében felidézik, ebből az alkalomból a lengyel alsóház, a Szejm 2021-et Lem-emlékévvé nyilvánította. A budapesti Lengyel Intézet az évforduló alkalmából bemutatja a Poket kiadó gondozásában nemrég ismét megjelent Solaris című regényt és műsorra tűzi A szoba című lengyel rövidfilmet. A 19 perces sci-fi vígjáték Ijon Tichy űrhajós egyik legizgalmasabb kalandját dolgozza fel A hetedik utazás című elbeszélés alapján.  

prae.hu

Az emlékév alkalmából nyíló kiállításon kortárs lengyel grafikusok Lem-interpretációi és Daniel Mróz (1917-1993) illusztrációi lesznek láthatók. Mróz tervezte Lem tizenegy könyvének borítóját is, munkái visszavonhatatlanul összenőttek az író műveivel.
A futurológia, a tudományos technológia, a mesterséges intelligencia, a kibernetika témaköreivel foglalkozó író művei mind a mai napig rendkívül népszerűek. A Lengyel Intézet eseményén való részvétel - a korlátozott férőhelyek miatt - előzetes regisztrációhoz kötött.

A négyzetes kép forrása: www.imdb.com

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Bakos Gyöngyi Nixon nem tud lépcsőzni című kötetéről
Ilyen volt a Margó első napja
irodalom

Andris Kalnozols: Szólíts Naptárnak – a kötetbemutatóról
Bemutatták a Kaddis Radnóti Miklósért című verseskötetet

Más művészeti ágakról

Benkő Barnabás, Enyedi Zsolt, Hamerli Judit képzőművészek közös kiállításáról
Megnyitóbeszéd Augusztinyi Fruzsina kiállításához
Sokszor nem halunk meg az Örkény Stúdióban


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés