bezár
 

zene

2021. 09. 19.
PirosLábos: világzenei fesztivál a Szentendrei-szigeten
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
PirosLábos: világzenei fesztivál a Szentendrei-szigeten Hat ismert hazai világzenei formáció szokatlan műsort mutat be október 2-án a PirosLábos Kulturális Portékák Vásárán Szigetmonostoron, a Szentendrei-szigeten.

A Sziget-Világ-Zene című programban ifj. Csoóri Sándor (Ötödik Évszak) kezdeményezésére hat nép- és világzenei zenekar összesen huszonöt muzsikusa négy zenei vezető irányításával egy-egy alkalmi formációt hoz létre, a népzenéből kiindulva, közös alkotómunkával új produkciókat mutat be - közölték a szervezők az MTI-vel. 

prae.hu

A zenekarok kiválasztásánál fontos szerepet játszott, hogy más-más zenei hangzást, különböző minőséget tudjanak hozzáadni a közös munkához, így a megszülető új művek minél szélesebb közönséget tudjanak megszólítani.

Az Ötödik Évszak a sanzonokról, a Dresch Vonós Quartett a dzsesszről, a Hurdy Gang a bourdon hangszerek sajátos hangzásvilágáról is ismert, Szilágyi Márton és zenekara az autentikus népzenét képviseli, a vásári komédiák hangulatát idéző Bahorka Társulat és a Kerek zenekar pedig a gyermekeknek szóló népzenei feldolgozásokban kimagasló.

Szempont volt továbbá, hogy a résztvevők valamilyen módon kötődjenek a Szentendrei-szigethez. A zenekarok mindegyikében játszik szigeti lakos. A zenei koncepciók kidolgozására és a közös alkotómunka vezetését Csoóri Sándor, Dresch Mihály, Kovács Ferenc Öcsi és Szabó Csobán Gergő vállalta.

A meghívott zenekarok a nap során önálló koncertet is adnak.

A PirosLábos vásárban a kulturális programok mellett a régió kézműveseinek termékei és a helyi termelők finomságai is megtalálhatók. A helyi közösségeket középpontba állító, családias hangulatú program idén először egy különleges ősbemutatóval is várja látogatóit.

A Sziget-Világ-Zene program létrejöttét az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatja.

A négyzetes kép forrása: facebook.com/piroslabosfesztival

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Világsztárok a Budapest Jazz Clubban: Oz Noy Trio
Interjú Wéber Kristóffal a klasszikus művészetekről és a Keringőről
Simon Géza Gábor: A magyar jazztörténet ösvényein. A magyar jazztörténeti kutatás hatvanöt esztendeje 1958–2023
A Pécsi Jazz Napok négy koncertjéről

Más művészeti ágakról

Kritika a Das Rheingold és a Die Walküre előadásairól a Wagner-Napokon


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés