film
Störr Jakab holland teherhajó-kapitány egy nap egy kávézóban ülve fogadást köt, hogy elveszi feleségül az első nőt, aki belép. És besétál Lizzy... Az Arany Medve díjas és Oscar-jelölt Testről és lélekről rendezője, Enyedi Ildikó új filmje, A feleségem története Ezeregyéjszaka-szerűen dús szerelmi történet álarcában, Störr kapitány szeretnivaló, fájdalmasan becsületes figuráján keresztül, elemi módon, az érzékeinken át értjük meg az élet összetettségét, titokzatosságát, törékeny szépségét, megfoghatatlan, uralhatatlan jellegét.
A fesztivál előtt elkészült a film posztere. „A plakáthoz egy olyan képet kerestünk, amin mindkét főszereplő jól látszik, és a köztük jelenlévő feszültség is kirajzolódik. Ezért esett a választásunk Csata Hanna a forgatáson készült fotójára. A tipográfia tekintetében pedig olyan megoldásban gondolkodtunk, ami magán hordozza a korra jellemző art decós jegyeket, de mai szemmel sem tűnik elavultnak” – nyilatkozta Kiss Benjámin grafikus, a plakát tervezője.
„Lizzy az a fajta titkos királynő, aki ül és vár, és jön hozzá a világ. Nem kell semmiféle erőfeszítést tennie azért, hogy bármit megszerezzen, vagy figyelmet generáljon. Épp ez a fajta oldott belső magabiztosság az, ami ilyen őrjítővé teszi a kapitány számára is, és ami annyira vonzó tud lenni” – jellemzi a női főszereplőt Enyedi Ildikó.
Störr kapitányt a holland Gijs Naber, feleségét, Lizzyt a James Bond-, Mission: Impossible-filmekből és a cannes-i Arany Pálmás Adéle életéből ismert világsztár, Léa Seydoux alakítja. Fontos szerepben látható továbbá Louis Garrel (Álmodozók), Sergio Rubini (Interjú), Jasmine Trinca (Fortunata), Josef Hader (Stefan Zweig – Búcsú Európától), Ulrich Matthes (Bukás), Udo Samel (Babilon Berlin), valamint Funtek Sándor és Hajduk Károly.
A forgatókönyvet Enyedi Ildikó írta, az operatőr Rév Marcell, a vágó Szalai Károly, a látványtervező Láng Imola, a jelmeztervező Flesch Andrea, a VFX Supervisor Klingl Béla, a zeneszerző Balázs Ádám. A film vezető produkciós irodája, a magyar Inforg–M&M Film (Mécs Mónika, Mesterházy Ernő, Muhi András). A feleségem története magyar, német, olasz koprodukcióban, francia részvétellel, a Nemzeti Filmintézet 1,15 milliárd forintos támogatásával, a német-francia Arte, az olasz RAI, az RTL Klub, az Eurimages és a Kreatív Európa Média közreműködésével készült. További koprodukciós partnerek a német Komplizen Film, az olasz Palosanto Films és a patinás francia Pyramide.
A film világpremierje július 14-én lesz a 74. Cannes-i Filmfesztiválon, melynek versenyprogramjába válogatták a filmet. A feleségem története szeptember 23-ától lesz látható a hazai mozikban a Mozinet forgalmazásában.
Négyzetes kép a leadben: Csata Hanna fotója
Forrás: Mozinet