bezár
 

zene

2021. 04. 21.
Élményszerű online koncerteket kínál a pécsi Zsolnay Kulturális Negyed
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Élményszerű online koncerteket kínál a pécsi Zsolnay Kulturális Negyed Egyedi online koncertélményeket kínál nagy felbontású, zoomolható, forgatható mozgóképek kíséretében a pécsi Zsolnay Kulturális Negyed április 21-től.

A Zsolnay Örökségkezelő NKft. közleménye szerint a Zsolnay 360 - minikoncertek című sorozat keretében az előadás teljes "atmoszféráját" rögzítik 360 fokban. A technológia révén a közönség részese lehet a koncertnek az együttes tagjai között, ráközelíthet a neki tetsző részekre és kiválaszthatja, hogy melyik zenészt szeretné éppen látni - mindezt nagy, 4K felbontásban.

prae.hu

A társaság célja, hogy az élő kulturális élményeket nélkülöző időszakban olyan különlegességgel szolgáljon, amelyben a közönség úgy érezheti, hogy szinte a zenészek között van. Forgathatja a teret, így maga is részese lehet az eseménynek, ráadásul olyan módon, ami itthon még alig ismert.

Bleszity Péter, a társaság ügyvezetője jelezte, hogy hármas céljuk volt a programsorozattal: a zenekaroknak publicitást adni, kedveskedni a közönségnek és bemutatni a Zsolnay Negyed szépségeit. A koncertfelvételek Pécsett, a Zsolnay Negyed szabadtéri területein, illetve rossz idő esetén a Kodály Központban készülnek.

Az első minikoncerten a Kéméndi Trió (Györfi Anna-ének, Kéméndi Tamás-harmonika, Szűcs Péter-gitár) népszerű sanzonjai és népzenei feldolgozásai hallhatók április 21-től, majd a sorozat hetente jelentkezik, olyan fellépőkkel, mint a Pannon Filharmonikusok zenészeiből alakult kamara vonószenekar Dés Lászlóval, a Kubalibre, vagy a Pécsi Balett.

Az előadások - amelyek a feltöltéstől számított 30 napig  lesznek megtekinthetők - a Youtube-on láthatók ezen linken.

A négyzetes kép forrása: zsolnaynegyed.hu

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Platon Karataev: Napkötöző – négy szám
Élménybeszámoló a Decolonize Your Mind Society koncertjéről
Simon Géza Gábor: A magyar jazztörténet ösvényein. A magyar jazztörténeti kutatás hatvanöt esztendeje 1958–2023

Más művészeti ágakról

Havas Juli Papírbabák, avagy lehet-e két hazád? című kötetének bemutatójáról
Kritika a Das Rheingold és a Die Walküre előadásairól a Wagner-Napokon
Kritika Nagy Gabriella Elviszlek Amerikába című regényéről


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés