irodalom
A közlemény szerint az emlékév zárónapjának gazdag eseménysorozatát az online térben követhetik az érdeklődők. A rendezvényen neves művészek és a Vörösmarty-versünnep díjazottjai is szerepelnek, továbbá látható lesz a Vörösmarty Versmaraton és Mi dolgod a világon? címmel Tallián Mariann és Lázár Balázs színművészek Vörösmarty versszínháza is.
Szintén megtekinthető lesz az az online versmaraton, amelynek keretében a jelentkezők videóra vehették kedvenc Vörösmarty-versüket, az összefűzött versmondások felvétele április 11-től lesz elérhető. A szervezők hangsúlyozták, hogy a vírushelyzet ellenére sikeres emlékévet zárnak, amelynek központi helyszíne a Fejér megyei Kápolnásnyék, a költő szülőfaluja volt.
Emlékeztetettek arra, hogy az emlékévben teljesen újjászületett a Vörösmarty Emlékház, amelyben színvonalas kiállítást hozott létre a Petőfi Irodalmi Múzeum. Átadták a Csajághy Laura Szabadtéri Színpadot az emlékház parkjában, ahol az első előadás Vörösmarty Csongor és Tündéje volt. Ugyanott felavatták a költő feleségének tiszteletére készült mellszobrot, Pető Hunor képzőművész alkotását. Az emlékévben elkészült Elek Imre szobrászművész a költőt ábrázoló egészalakos szobra, amely Vörösmarty egykori - ugyancsak újjászületett - boros pincéjénél, Velencén kap helyet. A főszervező emlékérme-sorozatot is kibocsájtott, amelyeknek darabjait Pogány Gábor Benő szobrászművész tervezte.
A fiatalabb korosztályt célzó kezdeményezések közül kiemelték a Vörösmarty 220 címmel meghirdetett országos rajzpályázatot és a Vörösmarty-versünnepet, amely a Magyar Versmondók Egyesülete szakmai támogatásával valósult meg.
A kép forrása az A Magyar Költészet Napja Facebook esemény oldala