bezár
 

irodalom

2021. 04. 07.
Online rendezik meg az idei költészeti fesztivált Debrecenben
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Online rendezik meg az idei költészeti fesztivált Debrecenben A járványhelyzet miatt az idei költészeti fesztivált is az online térben rendezi meg április 11. és 13. között a debreceni Méliusz Juhász Péter könyvtár és a Csokonai Színház - közölték a szervezők az MTI-vel szerdán.

Közleményük szerint a városban immár 18. alkalommal köszöntik versekkel a tavaszt a költészet napjához kapcsolódva. Az idén a járványhelyzet miatt ez a rendezvény is az online térbe kényszerül, az irodalmi beszélgetések online lesznek elérhetőek, de a költészettel és az irodalommal való közvetlen találkozásra is bátorítják a látogatókat: vegyék kézbe a versesköteteket, feledkezzenek bele a szövegekbe, ízlelgessék a versszakokat - akár a Cake poetry - költészettel ízesítve akció keretében debreceni cukrászdákban és kávézókban, akár otthon.

prae.hu

A fesztivál nyitónapján ugyanis néhány debreceni kávézóban és cukrászdában a megvásárolt kávé vagy sütemény mellé ünnepi verstekercset adnak, ezúttal a száz éve született Pilinszky Jánosra emlékezve. Április 12-én a nyolcvan éve született Tar Sándor életművét vitatják meg Nagyítás - Közelítések Tar Sándorhoz az eddig publikálatlan levelezése alapján címmel. A fesztivál zárónapján Márai Sándor Halotti beszéd és Domonkos István Kormányeltörésben című verse kerül terítékre, a Fiatal Írók Szövetsége közreműködésével.

A beszélgetéseket a Méliusz Juhász Péter könyvtár Facebook oldalán regisztráció nélkül tekinthetik meg az érdeklődők.

A négyzetes kép forrása: a XVIII. Debreceni Költészeti Fesztivál Facebook oldala

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Sofi Oksanen esszékötetének margós bemutatójáról
Juhász Tibor és Szálinger Balázs beszélgetése a Dantéban
Falcsik Mari My Rocks – 21 történet – 21 angolszász rockdal című kötetének bemutatójáról
Kritika Vági János Hanghordozó című regényéről

Más művészeti ágakról

építészet

(kult-genocídium)
A 12. Primanima mint a magány és társadalmi kritika tükre
A filmek rejtett történetei a BIFF-en


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés