film
Az idei nyitófilm, a 76 nap című kínai alkotás a koronavírus-járvány maradandó korlenyomata, amely bepillantást nyújt a pandémia kitörésének legkorábbi napjaiba a kínai Vuhanban. A programban helyet kapott mások mellett az Erdőrablók című film, amely az illegális fakitermeléshez kapcsolódó tevékenységek láncolatát mutatja be, míg a Szmogvárosban című alkotásban Kína egyik legszennyezettebb levegőjű városáról szól. Az Epicentrum, Hubert Sauper legújabb dokumentumfilmje a kubai "utópiába" nyújt bepillantást. A film az idei Sundance Filmfesztiválon megkapta a legjobb dokumentumfilmnek járó nagydíjat. A Vivos című dokumentumfilm, Aj Vej-Vej kínai művész alkotása a Mexikóban nyom nélkül, erőszakosan eltűntek hozzátartozóiról és megrázkódtatásaik emberi vetületeiről szól. Az Ébredj a Marson című dokumentumfilm egy Svédországban élő koszovói család életét mutatja be.
Mint írják, a magyar alkotók közül látható lesz Szekeres Csaba Hűség című filmje, amely Anna és Antal szerelmét és az Alzheimer-kórral vívott küzdelmüket mutatja be. Schwechtje Mihály Védelem alatt című alkotása egy szociális munkás napjait követi figyelemmel. Oláh Judit Visszatérés Epipóba című dokumentumfilmje pedig egy nyolcvanas évekbeli magyarországi nyári tábor emlékezetébe kalauzol, amely tele van ellentmondásokkal.
A vetítéseken túl idén is lesznek egyéb programok: kerekasztal-beszélgetések, az egyes filmekhez kapcsolódó online közönségtalálkozók és szakmai panelek is. A DocPro és a DunaDock programsorozata pedig olyan területeket mutat be, mint a nők helyzete a dokumentumfilm-iparban vagy a dokumentumfilm-finanszírozás, több európai példán keresztül.
A részletes program a www.verzio.org oldalon érhető el.