film
A „Mindannyiunk szabadsága – megemlékezés ’56-ról” elnevezésű demonstráció péntek délután, a Műegyetem elől indult. Itt Fullajtár Andrea, a Katona József Színház művésze szavalta el a Nemzeti dalt, majd a tömeg elindult a Március 15. tér felé. Tízezernél is több demonstráló gyűlt össze. Jelen voltak többek közt az ELTE, a Pécsi Egyetem, a Metropolitan, a BME, a MOME és a Debreceni Egyetem hallgatói is.
Az éneklő és tapsoló tömeg először a Március 15. térre vonult, ahol fáklyagyújtással emlékeztek 1956-ra. A menet eleje este hatkor ért az Uránia előtt felállított színpadhoz.
Negyed hétkor elkezdődött az első koncert, a Független Zeneakadémisták Szimfonikus Zenekara a Hevesi teremből játszotta Beethoven Egmont Nyitányát, ezt streamelték a tömegnek, amelynek vége az Astoriáig ért.
Vilmos Noémi, az SZFE hallgatója kezdte meg a beszédeket, majd a Titkos Egyetem, több felsőoktatási intézmény hallgatóit tömörítő szervezetének felszólalói együtt léptek színpadra. Kiemelték: „Ami most az SZFE-nél történik, az már megtörtént a többi egyetemnél, vagy meg fog történni.” Emellett hangsúlyozták: minőségi felsőoktatást akarnak, az viszont csak autonóm intézményekben garantált. „Hallgatótársak, ne higgyétek el, amikor a modellváltással, korszerűsítéssel hitegetnek benneteket. Ez szimpla hatalmi terjeszkedés. A korrupció és a forráskivonás melegágya ez az átalakítás.” Végül kijelentették: „A modellváltás mindenkit elér. Megakadályozni csak közösen tudjuk. Legyen a tudás érték, az egyetem szabad!”
Ezt követően az SZFE hallgatói archív, ’56-tematikájú szövegekből adtak elő részleteket, majd Nagy Erzsébet pécsi tanár (a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének képviseletében), Székely Tamás, a Magyar Szakszervezeti Szövetség elnöke, valamint Szkaliczki Andrea orvos és Horváth Aladár (Roma Parlament képviseletében) mondott beszédet.
A tüntetés háromnegyed nyolc után, a Himnusz közös eléneklésével ért véget.