art&design
A kezdeményezés célja idén is az, hogy magas színvonalú fotókon mutassák be Magyarország természeti és tárgyi értékeit, ünnepeit és mindennapjait, mindazt, amire a pályázók büszkék a hazájukban. A zsűrielnök beszélt a pályázat másodlagos céljáról is: egyfajta szakmai közösséget építeni, amelyben profi és amatőr fotográfusok egyaránt megtalálják a helyüket. Ennek érdekében nemcsak a díjazottakra figyelnek: az előző kiírás legjobb 365 képéből a pályázat honlapján online kiállítás nyílt, valamint album is megjelent.
Rizsavi Tamás: A Duna mosolya
A Miniszterelnöki Kabinetiroda által, a Magyar Turisztikai Ügynökséggel, a Nagycsaládosok Országos Egyesületével és a Magyar Természetjáró Szövetséggel együttműködésben kiírt pályázatra ezúttal is három kategóriában – Természet és táj (egyedi és sorozat), Épített és tárgyi örökség (egyedi és sorozat), valamint Életképek (egyedi és sorozat) – várják a pályaműveket.
Kaiser Ottó az eddigi tapasztalatokról elmondta, hogy ezúttal is a természetfotó kategória a legnépszerűbb, de idén a másik két kategória is kezd felzárkózni hozzá. Emellett a koronavírus-járvány miatti korlátozások a beküldött képeken is gyakran felbukkannak, ezt a nehéz témát azonban sokan dolgozták fel sikerrel, visszahozva ennek az időszaknak a hangulatát, de reményt is adva. Megjegyezte tovább, hogy most is arra számítanak, hogy az utolsó napokban töltik majd fel a legtöbben képeiket a pályázat honlapra.
A kategóriagyőztesek díja idén is nettó 1 millió forint; a második helyezetteket 500 ezer forintos, a harmadikokat 300 ezer forintos díjjal jutalmazzák. A zsűri szakmai díjain felül minden kategóriában kiosztanak közönségdíjat is, ennek értéke 1 millió forint.
A nevezés október 18-i lezárulta után a zsűri novemberre kiválasztja és közönségszavazásra bocsátja a legjobb 150 képet, az eredményhirdetés december elejére várható - mondta el Kaiser Ottó.
Képek: Magyarország 365