bezár
 

art&design

2020. 09. 23.
Karl Stengel kiállítása a római Collegium Hungaricumban
Tiszta szívvel
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Karl Stengel kiállítása a római Collegium Hungaricumban Tiszta szívvel címmel, mintegy ötven alkotáson keresztül mutatja be Karl Stengel magyar-német festő életművét a Collegium Hungaricum Róma csütörtökön nyíló kiállítása.

Karl Stengel 1925-ben született Újvidéken. A második világháborúban szovjet hadifogolytáborba került, majd szabadulását követően Budapesten telepedett le, ahol festészetet és grafikát tanult, de komolyan érdeklődött a díszlettervezés és építészet iránt is - közölte az MTI-vel hétfőn a Collegium Hungaricum Róma.

prae.hu

A közlemény szerint Karl Stengel 1956-ban hagyta el Magyarországot, Münchenben keresett menedéket, ahol élete legnagyobb részében élt. Tanulmányait a müncheni Képzőművészeti Akadémián folytatta, ahol később tanított is. A hetvenes évektől kezdve számos kiállításon vett részt többek között Németországban, Olaszországban, Franciaországban, Spanyolországban, Lengyelországban, Romániában, az Egyesült Államokban, valamint Mexikóban.

A Tiszta szívvel című tárlat tizenöt festményt, harminc rajzot, metszetet, gouache-t, továbbá egy ritka könyvsorozatot mutat be Stengeltől. Ez utóbbi a művész azon illusztrációit tartalmazza, amelyekkel neves írók, költők előtt tisztelgett.

A Falconieri-palota díszfolyosóján felállított, helyspecifikus tárlat valójában már a palota aulájában elkezdődik, ahol az érdeklődőket Camilla Paul-Stengel költőnő, a művész özvegye Sich treiben lassen (Engedni a sodródásnak) című riportfilmje fogadja, amelyben Stengel önmagáról, valamint műveiről beszél.

A kiállításon szereplő művek - amelyek részben a művész toszkánai műterméből, másrészt a firenzei Stengel-gyűjteményből származnak - híven tükrözik Karl Stengel művészi tevékenységét a hetvenes évektől egészen 2017-ben bekövetkezett haláláig - áll a közleményben.

Fotó: http://www.karlstengel.com/

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Az acb Galéria Redők című tárlatáról
(Súlyosan elfogult vélemény)
Az Amikor Galéria debütálása a művészeti galériák soraiban
art&design

Kiállításkritika A kétely felfüggesztéséről

Más művészeti ágakról

Gimesi Dóra: Amikor mesélni kezdtek a fák
Havas Juli Papírbabák, avagy lehet-e két hazád? című kötetének bemutatójáról


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés