színház
Semmelweis Ignác tanítása a kézmosás fontosságáról világszerte újra aktualitást nyert a járványhelyzetben. Az utóbbi hetekben jelentős médiaszereplők foglalkoztak a magyar orvossal, és Semmelweis neve a világon a 10. legolvasottabb Wikipédia-szócikk lett.
Mint elhangzott, a koronavírus elleni harc főszereplői ritkán láthatóak a színpadon. Az egészségügyi dolgozók előtt tisztelegve a Budapesti Operettszínház tematikus hetet szentel annak a magyar orvosnak, aki korát megelőzve majdnem 200 éve felfedezte a fertőzés leküzdésének titkát.
Kiss B. Attila, a Budapesti Operettszínház főigazgatója elmondta: a teátrum úgy vészelte át az elmúlt két hónapot, hogy nem engedte el a nézői kezét. Online tartalmakat készítettek, amelyeket a művészek otthon, saját telefonjukkal vettek fel, operettekből, musicalekből mutattak be részleteket. Több tízezres, százezres nagyságrendű érdeklődésre tart számot ez a munkafolyamat - mondta, hozzátéve: ezzel a balettművészeket, szólistákat, színészeket, hangszeres művészeket, énekkari művészeket is motiválják.
A tematikus héten megszólaltatják a Semmelweis Egyetem kiválóságait - mondta, kiemelve, hogy megszólal Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora, Kellermayer Miklós, a Semmelweis Egyetem professzora, az Általános Orvostudományi Kar dékánja, Rosivall László akadémiai doktor, professor emeritus, a Semmelweis Emlékbizottság elnöke.
A színház főigazgatója felidézte, hogy két évvel ezelőtt készült egy új opera, Raymond J. Lustig amerikai zeneszerző Semmelweis című műve, amelyet az operettszínház mutatott be elsőként a Bartók Plusz Operafesztivállal együttműködésben. Ebből a zenés színházi alkotásából adnak elő részleteket a színház művészei és mellettük szólalnak meg az egyetem kiválóságai - mondta. Hozzátette: arra is készülnek, hogy CD-t és DVD-t készítenek az egészségügyi dolgozók számára, és terveznek olyan előadásokat is, amelyeken az egészségügyben dolgozók ülnek a nézőtéren.
Forrás: MTI
Fotó: Budapesti Operettszínház Facebook oldala