art&design
December közepéig 1,4 millió belépőjegyet adtak el 21 millió euróért. A múzeum naponta átlagosan 8800 látogatót fogadott, 61 százalékuk külföldi, 39 százalékok spanyol volt - tette hozzá.
Mint mondta, az elért eredménnyel teljesültek a bicentenáriumi év nagyszabású programsorozatához fűzött várakozásaik, amelyek növelték a Prado iránti érdeklődést.
Az igazgató egy évvel ezelőtt az évfordulós események megnyitóján azt a célt tűzte ki, hogy a lehető legszélesebb közönséget érjék el programjaikkal.
A Prado történetét kronológiai sorrendben bemutató kiállításon a legnevesebb spanyol művészek El Greco, Pablo Picasso alkotásai mellett például Pierre-Auguste Renoir, Édouard Manet vagy Jackson Pollock műveit mutatták be. Külön kiállítást szenteltek a spanyol Francisco de Goya rajzainak és idősebb Pieter Bruegel flamand festő műveinek.
Az amszterdami Rijksmuseummal együttműködésben mutatták be a Velázquez, Rembrandt, a spanyol és holland aranykor című kiállítást, valamint a Fra Angelico és a firenzei reneszánsz kezdetei elnevezésű tárlatot.
Több mint 86 ezer festményével, rajzával, nyomatával és mintegy 700 szobrával az 1819. november 19-én felavatott Prado a világ egyik legnagyobb és legjelentősebb művészeti múzeuma, amelyet idén a spanyol Nobel-díjként emlegetett Asztúria hercegnője-díjjal tüntetek ki kommunikáció és humántudományok kategóriában.
A kép innen származik.