irodalom
Az irodalom történetét jószerével végigköveti a betegségek története. Az irodalmat minden időben foglalkoztatta a betegség, a test (el)romlásának, valamint megjavításának, gyógyításának témája, a világirodalom és természetesen a magyar literatúra tele a bajok, nyavalyák, nyűgök, súlyos kórok és lefolyásuk, továbbá kezelésük bemutatásával, leírásával, de szellemi-lelki feldolgozásával, a korporális valóság interpretációjával és megértésével is.
Ezzel párhuzamosan ugyanilyen fokozott érdeklődés kíséri a gyógyászat, illetőleg az orvostudomány fejlődését, a testi-lelki betegségek kúrálásának mind korszerűbb módszereit. A vonatkozó tudományos technológiák megismerése és értelmezése, a test gyógyításában és megjavításában játszott szerepük konkrét és szellemi hatásai ennek megfelelően nem kizárólag a medicina diszciplináris mezején jelentkeznek igen meghatározó módon, hanem a humán, valamint a kultúratudományokban.
Az est folyamán a Prae főszerkesztője, L. Varga Péter beszélget a lapszám tudományos blokkjának szerzőivel: Pótó Júliával, aki a röntgentechnológia korai kulturális interpretációiról írt tanulmányt, valamint Bartal Máriával, aki a betegség artikulációjáról ír, a kortárs magyar költészetben.
Felolvas Gerevich András, Németh Gábor Dávid és Simon Bettina. Helyszín a Prae-közösség új kávézója, a Kis Présház (Bartók Béla út 44.). Mindenkit szeretettel várunk!
A Prae borítóját tervezi: Bihari Eszter