irodalom
A klímaválság helyi kihívásaival való társadalmi szembenézés ugyanis csak akkor lehetséges, ha a társadalom képes választ adni olyan alapvető kérdésekre, minthogy mi tekinthető természetnek, honnan származnak a klímaválsággal kapcsolatos narratívák és miként képzelhető el az új körülmények szerint újraszerveződő társadalom.
A sorozat első alkalmával a társadalmi képzelet fogalmát járják körbe a meghívott vendégek, György Péter és Sipos Balázs közreműködésével szeptember 23-án este 7 órakor az FKSE-ben.
Társadalmi képzelet és klímaváltozás
A bevezető alkalom a magyar társadalmi képzeletben megjelenő természetfogalmat járja körül. Ennek keretében a vendégek segítségével arról is szó esik majd, hogy elképzelhető-e a klímaválságról való gondolkodás dekolonializálása, a globálisan történő ökológiai folyamat helyi megközelítése, és ha igen, a művészet ebben milyen szerepet tölthet be. Bodor Ádám és Makovecz Imre munkásságán keresztül vizsgálják a kulturálisan emberekkel élő természetfogalmakat.
Beszélgetőtársaink: György Péter és Sipos Balázs.
Soron következő események:
Fenntarthatóság és nemnövekedés
2019. október 10. Előadó és házigazda: Logan Stranchock
Látogatás a Zsámboki Biokertben
Ökofeminizmus és poszthumán
2019. október 21. Meghívott előadó: Kiss Kata
FKSE
További tematikus programok az évadban:
Természeti szerződés
Az űr gyarmatosítása
Regionális klímaszcenáriók
Ökokritika és apokalipszis
Kihalási események, az ember vége
Képzőművészet a klímaválságban
Marx és az ökológia
Az energia materialitása
A programok Zilahi Anna és Süveges Rita szervezésében, az xtro realm csoport az OFF-Biennálé 2020-as Levegőt! című kiadására készülő projektjének részeként valósulnak meg.