art&design
A Gagosian a legnagyobb modern művészek, - többek mellett Georg Baselitz, Andreas Gursky, Anselm Kiefer, Jeff Koons, Takashi Murakami, Ed Ruscha, Richard Serra– képviselője, és számtalan fontos műkereskedelmi központban, New York-ban, Los Angeles-ben, San Francisco-ban, Londonban, Párizsban, Genfben, Bázelban, Rómában, Athénban és Hong Kong-ban vannak kiállítótermei. Piaci pozíciója és több évtizedes nemzetközi tekintélye garancia arra, hogy Hantaï ázsiója pár éven belül világszerte felértékelődik, pedig a 4.4 millió eurós (1.460.000.000 forintos) rekord árával már most is a nemzetközi élmezőnyhöz tartozik.
A jelentős alkotók hagyatékáért és képviseletéért kemény harcok folynak a nemzetközi sztár galériák között a világ műkereskedelmi piacán. Hantaïnak halála után a legjelentősebbek, - pl. a New York-i Paul Kasmin, a Mnuchin Gallery vagy a londoni Timothy Taylor galéria – rendeztek kiállításokat, de most úgy tűnik, Larry Gagosiannak sikerült elhalászni a nagyértékű hagyatékot a többiek elől.
Az októberi párizsi kiállítás megnyitóval párhuzamosan, szeptember 26-án Budapesten, a Kálmán Makláry Fine Arts galériában is nyílik egy Reigl Judittal, a másik világhírű magyar művésszel közös Hantaï Simon kiállítás. A Kálmán Makláry Fine Arts galéria Hantaï és Reigl, a két meghatározó magyar származású absztrakt művész életművét magyar, angol és francia nyelvű monográfiákban dolgozta fel, és alkotásaikat 2005 óta rendszeresen kiállítja nemzetközi művészeti vásárokon és a Falk Miksa utca galériában.
Fotó: Daniel Hantaï, Wikipédia