art&design
A Bartók Béla Boulevard (BBB) Budapest egyik legdinamikusabban fejlődő része, Buda kulturális és innovációs ütőere. A Duna, a Műegyetem, a Gellérthegy közelsége hatalmas lehetőséget kínál az építkezésre mind térben bővülve, mind a hely szellemiségét erősítve. A kurzussal egybekötött esettanulmányi és ötletverseny olyan ötleteket vár és segít kidolgozni, amelyek tízéves távlatban képesek a tér használati minőségét növelni a környezeti, vizuális feltételek javításával úgy, hogy azok összhangban legyenek mindazoknak az elvárásaival, akiknek érdekeltsége fűződik a Bartók Béla úthoz (lakók, közigazgatás, BKV, vállalkozók, stb.).
A kurzus és verseny célja, hogy egyetemi hallgatókat vonjon be egy élő urbanisztikai problémakör megismerésébe és lehetőségeinek feltárásába, olyan megoldások után kutatva, amelyek hosszú távon életképesek lehetnek.
A versenyre való felkészülés része a csapatok kialakítása, amelynél elsődleges szempont, hogy különböző felkészültségű és hátterű (műszaki, tervezői, urbanisztikai, igazgatástudományi, társadalom- és bölcsészettudományi, stb.) hallgatók vegyenek részt benne.
A szervezők fontosnak tartják, hogy hidakat építsenek különböző szakterületek között. “Sokszor találkozom azzal a problémával, hogy az emberek nem tudják, mit tanult a másik ember évekig az egyetemen, mihez ért, miben tudnának segíteni egymásnak. A BBB2030 projekttől – a borzasztó izgalmas témán és kihíváson túl –, azt remélem, hogy a hallgatók jobban rálátnak majd egymás munkájára, jobban tisztelik majd a jövőben egymás szakértelmét.” – mondta el a kurzus egyik szervezője, Fiáth Heni, designkultúra-kutató, a BME Szociológia és Kommunikáció tanszék oktatója.
A kurzusra egyénileg lehet jelentkezni augusztus 12-ig, az ötletek kidolgozására csapatokban lesz lehetőség. A problémák feltárását és az ötletek fejlesztését az építészet, városfejlesztés, környezetpszichológia terén jártas szakértők segítik majd.
A verseny szervezésében és lebonyolításában részt vesz a Bartók Béla Boulevard projekt menedzseléséért felelős Kulturális Tizenegy Egyesület, a BME Szociológia és Kommunikáció Tanszéke, a Demola Budapest innovációs labor és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem.
Az esemény honlapja:
Az esemény Facebook oldala: