irodalom
Hozzátette: a legfeljebb 100 szavas, Budapesthez kapcsolódó történeteket online, a budapest.in100words.eu internetes oldalon keresztül, valamint postai úton lehet beküldeni. A pályázat mindenki számára nyitott, egy pályázó legfeljebb öt történettel nevezhet.
A legjobb 100 történet zsebkönyvben jelenik meg, a legjobb tizenkettőt pedig kortárs művészek illusztrálják. Az alkotásokból a CAFe Budapest Fesztiválon lesz kiállítás, amelynek megnyitóján három írás megzenésített változata is elhangzik. Az első három helyezett 75, 50 és 25 ezer forint pénzjutalomban részesül. A 18 éven alattiak kategóriájának legjobbjait külön is díjazzák - emelte ki Kobrizsa Ádám a sajtótájékoztatón.
A beérkezett írásokat négytagú zsűri - Székely Kriszta rendező, Jakab Juli dramaturg-színésznő, Nagy Dániel Viktor színész és Busa Pista előadóművész - bírálja el anonim rendszerben.
Székely Kriszta hangsúlyozta: nagyon nehéz 100 szóban összefoglalni valamit, de amikor sikerül, mert az ember rá van kényszerítve, hogy csak a dolgok esszenciáját ragadja meg, közelebb kerülhetünk önmagunkhoz.
A legszebb a 100 szóban Budapest pályázatban, hogy teljesen kortalan, bárki jelentkezhet a fiataloktól az legidősebbekig - emelte ki Busa Pista.
Kobrizsa Ádám felidézte: a pályázat ötletét a chilei Santiagóból vették, ahol 16 éve indult el egy hasonló kezdeményezés. A 100 szóban Budapest pályázatot először 2014-ben rendezték meg, az ötletet a kezdetektől támogatja a Budapesti Fesztivál-és Turisztikai Központ (BFTK). 2018-ban mintegy 1400 pályázat érkezett a felhívásra.
Bán Teodóra, a BFTK ügyvezetője a sajtótájékoztatón elmondta: a pályázatra minden évben rengeteg jó, frappáns, humoros vagy éppen szívfakasztó írás születik.