zene
A Tiger Lillies zenéje sötét, különös és változatos, amelybe olykor mély szomorúság, olykor kegyetlen humor, olykor átható szépség vegyül. A formáció aktuális, a The Devil's Fairground anyagára épülő produkciójában a bűn és a kísértés vár minket.
Martyn Jacques szabadszájú, műfajilag nehezen besorolható, többek szerint "a kasztrált bűnöző anarchista brechti bluestriójaként" aposztrofált együttese 1989-ben alakult és a mai napig az egyik legegyedibb és legizgalmasabb stílusvilágot tudhatja magáénak. Zenéjükben a háború előtti berlini kabaré, öntörvényű opera és cigányzene keveredik, miközben szövegeikben az élet árnyoldalának - amilyen például a prostitúció, a drogfüggőség, az erőszak vagy a kétségbeesés - tartanak fanyar humorral és pengeéles iróniával keretezett tükröt.
A formáció munkássága túlmutat a koncerteken, számtalan műfajú produkcióban tűntek már fel: cirkuszi előadásban, színházi darabban, burleszk bábelőadásban, kortárs táncprodukció kísérőiként éppúgy bizonyítottak, mint klubok vagy koncerttermek fellépőiként. Saját, Shockheaded Peter című musicaljük előadása elnyerte a legrangosabb brit színházi elismerést, a Laurence Olivier-díjat.
A Tiger Lillies-ben Martyn Jacques (tangóharmonika, ének, zongora, gitár, szájharmonika, ukulele, bendzsó), Adrian Stout (nagybőgő, vokál, hárfa, teremin) és Jonas Golland (dob, vokál, ütőhangszerek) játszik. A csapat számos alkalommal fellépett már Magyarországon, többször szerepelt a Sziget fesztiválon és a fővárosi Trafóban, emellett Pécsett, a szintén baranyai Ördögkatlanon vagy a gyulai Nemzetközi Shakespeare Fesztiválon is. A formáció sokk-operáját, a Jógyerekek képeskönyvét 2009-ben bemutatták az Örkény Színházban.
A Tiger Lillies legújabb lemeze, a The Last Days of Mankind két hete jelent meg.
Fotó: az esemény Facebook-oldaláról