film
A Fábri Zoltán 14 festményét felvonultató kiállítás december 8-ig tekinthető meg. A képeken az erőszak, a háború jelenik meg, de holokauszt témájú festményeit is bemutatják. Az alkotásokat Fábri Péter, a művész unokája bocsátotta a szervezők rendelkezésére.
Fábri Zoltán festményein ugyanazokat a gondolatokat közvetíti, mint a filmjeiben, az emberi kiszolgáltatottság ellen emelt szót. Az ötödik pecsét, a Körhinta, és az Isten hozta, őrnagy úr! rendezője, akinek tavaly ünnepelték századik születésnapját, élete utolsó évtizedében kezdett el komolyan festeni. Fábri Zoltán 60 színházi díszlettervet készített, 10 színdarabot állított színpadra és 25 játékfilmet rendezett. Kezdetben a klasszikus magyar írók, majd az élő magyar írók műveit, többek között Örkény István írásait adaptálta a filmvászonra. Fábri a Körhinta című film cannes-i bemutatója után írta be a nevét a világ filmtörténetébe és ő fedezte fel Törőcsik Mari kétszeres Kossuth-díjas színészt is.
Filmrendezései közül kiemelendő az Édes Anna, a Két félidő a pokolban, a Pál utcai fiúk, az Ötödik pecsét, és az Utószezon című alkotások.
A kiállítás kísérőjeként a budavári Önkormányzat a Lelkiismeret ösvényén címmel szervezett vetítéssorozaton a neves rendező életművéből mutat be válogatást a Tabán moziban.
A kép forrása a Tér-Kép Galéria Facebook-oldala.