bezár
 

építészet

2018. 10. 17.
Performansz Veszprémben
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Performansz  Veszprémben Évtizedek óta üresen álló egykori iskola belső falaira festettek 12 építészeti grafikát Veszprémben. A nemzetközi fiatal építészcsoport a használaton kívüli épületek hasznosítására hívja fel kiállításával a figyelmet a város Európa Kulturális Fővárosa (EKF) pályázatához csatlakozva.

Az egykor Iparostanodaként majd a második világháború után ének- zenei általános iskolaként működő épület, amely 30 esztendőn keresztül üresen állt, 12 építésziroda alkotóinak grafikáit mutatja be termeinek falain - közölte a sajtótájékoztatót megelőzően Smiló Dávid, a szervező Paradigma Ariadné építészstúdió társalapítója.

prae.hu

Megtudhattuk, hogy a kiállítás az ornamentika, a díszítés mai szerepét és határait vizsgálja különféle megközelítésben nyolc nemzetközi és négy magyar építésziroda alkotóinak tolmácsolásában, akik a digitális és a kézi technikát ötvözve készítették el a festményeket.

Hozzátette azt is, hogy mind az egykori iskolaépület, mind a vele szemközti Petőfi Színház megújul a közeljövőben, a rekonstrukció keretében a volt általános iskola a teátrum irodáinak ad majd helyet. Az átépítést megelőzően a kiállítás révén szerették volna újra élettel megtölteni az épületet és azt a Petőfi Színház tervezőjének, Medgyaszay Istvánnak ornamens stílusában megfestett falakkal a közönség elé tárni.
A magyarok mellett brit, amerikai, olasz, spanyol és ukrán építészek munkái láthatók a falakon.

Porga Gyula, Veszprém polgármestere azt mondta, hogy a legtöbb veszprémi érzelmileg kötődik az épülethez, ezért sok érdeklődőre számítanak.

Debrecen és Győr mellett Veszprém is versenyben van az Európa Kulturális Fővárosa cím elnyeréséért. A pályázat egyik célkitűzése az, hogy a gazdag múlt és a jelen illeszkedési pontjait feltárja. A kiállítás is éppen azt mutatja be, hogy Medgyaszay István szellemisége mit jelenthet a mai embernek.

Kovács Dániel, a kiállítás szakmai tanácsadója arról beszélt, hogy az ornamens, azaz a díszítés az alkotói lét legszemélyesebb aspektusa, amely sajátos belső világunkról árulkodik.

A kiállítás november 30-ig ingyenesen látogatható.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

építészet

(kult-genocídium)
építészet

Pesti Attilával az okosotthonok kérdéseit jártuk körbe
építészet

Interjú Monika Karczmarczykkal
építészet

Reflexió a girlscanscan Tripping on Modernist Monuments című kiállításáról

Más művészeti ágakról

Dan Schoenbrun: Ragyogj TV, ragyogj!
gyerek

Marék Veronika kapta a Magyar Gyermekkultúra Mestere Díjat
(kult-genocídium)
A BIFF filmfesztivál UNSEEN fotókiállítása


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés