art&design
A generációs kiállítás elsőre talán szokatlan ötletét az a hiány adta, hogy az egészen fiatal művészgeneráció ritkán jelenik meg patinás művészeti intézményekben, akkor is leginkább csak a nekik szóló pályázatok beszámoló-kiállításai kapcsán. Az említett pályázatok rendszerint a harmincöt év alatti alkotókat definiálják fiatal művészként, míg az Ezek legszebb éveink? kiállítás esetében a szervezőelv az oktatásból történő kilépéstől számított öt év.
A kiállító művészek közül akadnak, akik alig pár hónapja fejezték be tanulmányaikat, vannak, akik már újból iskolapadba ültek, néhányan pedig már oktatóként vannak jelen a hazai művészeti képzésben. Ugyanilyen szórást mutat pályájuk képe is: vannak, akik még csak próbálják megvetni lábukat a galériák, múzeumok és ösztöndíjak világában, de többen közülük már nemzetközi kiállítási tapasztalatokat is fel tudnak mutatni.
Az Ezek a legszebb éveink? különböző tematikák alapján szerveződő kiállítási egységekből, illetve egy a pályakezdés élményére reflektáló asszociációs enciklopédiából épül fel, amelyen keresztül a látogató nemcsak arról kaphat képet, milyen témák és médiumok foglalkoztatják az egyetemről kikerülő művészeket, de arról is, hogy milyen problémákkal és dilemmákkal terhelt a pályakezdés időszaka napjainkban.
Ezek a legszebb éveink? - Pályakezdő perspektívák
Kurátorok: Don Tamás, Margl Ferenc, Sárai Vanda
Arculat: Borbás Marci
A kiállítást Szoboszlai János, az MKE tanszékvezető egyetemi docense nyitja meg 2018. szeptember 16-án 16 órakor.
A kiállítás 2018. november 25-ig tekinthető meg a MODEM-ben (4026 Debrecen, Baltazár Dezső tér 1.)