bezár
 

zene

2018. 07. 23.
Hétfőn kezdődik a Fesztiválakadémia
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Hétfőn kezdődik a Fesztiválakadémia Hétfőn kezdődik a Fesztiválakadémia, amelyen hét esti hangverseny, matinékoncertek, mesterkurzusok és előadások is várják a közönséget július 29-ig a budapesti Zeneakadémián.

A rendezvény vendége lesz Shlomo Mintz hegedűművész, Natalie Clein és Danjulo Ishizaka csellóművész, az Infusion Trio, valamint Sárközi Lajos prímás és zenekara, a fellépők között szerepel még mások mellett Yuri Zhislin (hegedű, brácsa), Kokas Katalin (hegedű, brácsa), Kelemen Barnabás (hegedű), Natalia Lomeiko (hegedű), a Kelemen Kvartett, Razvan Popovici (brácsa), José Gallardo (zongora), Diana Ketler (zongora), Philippe Tondre (oboa), Lakatos György (fagott), Nemes Balázs (trombita), Klenyán Csaba (klarinét) és Horti Lilla (ének).

prae.hu

A Zeneakadémia Solti termén kívül az Európa hajón is különleges koncert várja az érdeklődőket A zenének lelke van címmel, amelyen a klasszikus művek mellett argentin tangók is megszólalnak. A négy matinékoncerten kamarazenei művek hangoznak fel a mesterkurzusokon résztvevő diákok és a Fesztiválakadémia művészeinek közös előadásában. Fazekas Gergely zenetörténész az esti koncertek előtt beavató előadásokat tart, amelyek a művek zenetörténeti hátterébe enged bepillantást. A szervezők emellett várják azokat a műkedvelő muzsikusokat, akik polgári foglalkozásuk mellett szeretnek zenélni, és szívesen tanulnának a művészektől.

A Fesztiválakadémia részeként idén is megrendezik a 18 év alattiakat megszólító Fehér Ilona Nemzetközi Hegedűversenyt, amely négy korcsoportban zajlik a Zeneakadémián és a Bartók Béla Konzervatóriumban július 28-ig. A zsűri elnöke Shlomo Mintz, a gálakoncerten a versenyzőket az Anima Musicae Kamarazenekar kíséri. 

A Kokas Katalin és Kelemen Barnabás hegedűművészek által megálmodott Fesztiválakadémiát 2016-ban rendezték meg első alkalommal.

Zeneakadémia

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Haydn out, Muse in – múzsadilemmák
Platon Karataev: Napkötöző – négy szám
Simon Géza Gábor: A magyar jazztörténet ösvényein. A magyar jazztörténeti kutatás hatvanöt esztendeje 1958–2023

Más művészeti ágakról

színház

Interjú Pálffy Tibor színésszel külső-belső tényezőkről, színházi igazságról, és szerepről
Havas Juli Papírbabák, avagy lehet-e két hazád? című kötetének bemutatójáról


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés