irodalom
Az első három helyezett pénzjutalmat kap, a legjobb száz írás zsebkönyvben is megjelenik, az illusztrátorok munkáiból pedig kiállítás nyílik az őszi CAFe Budapest Fesztiválon a Fővárosi Szabó Ervin Központi Könyvtárban.
A 100 szóban Budapest pályázat egyre nagyobb népszerűségnek örvend, minden évben egyre több pályamű érkezik minden korosztály képviselőitől. A történetek legfeljebb 100 szavasak lehetnek és valamilyen módon kapcsolódniuk kell a fővároshoz. A kötődés lehet egy régi gyerekkori emlék, egy álom, egy futó gondolat vagy bármilyen asszociáció. A lényeg, hogy a történet rövid, frappáns, eredeti legyen, és kapcsolódjon Budapesthez. Személyenként legfeljebb öt történettel lehet indulni a pályázaton.
A történeteket 2018. július 30-ig lehet beküldeni online a www.100szobanbudapest.hu oldalon, illetve postai úton vagy személyesen a Lumen Kávézóba (1088 Budapest, Mikszáth Kálmán tér 2.).
A pályaműveket szakmai zsűri bírálja el, amelynek tagjai idén Kemény Zsófi költő-slammer, Both Gabi író, Nagy Dániel Viktor színművész és Térey János író-költő. A három legjobb történet alkotója pénzjutalmat kap, és immár másodszor külön jutalmazzák a 18 év alatti kategória győzteseit is. A zsűri döntése alapján a legjobb 12 történetet kortárs művészek illusztrációival az őszi CAFe Budapest Fesztiválon állítják ki, a díjátadó ünnepségen pedig három történetet megzenésítve is bemutatnak. A Fővárosi Szabó Ervin Központi Könyvtár ad otthont a zárókiállításnak és a díjátadó ünnepségnek október 5-én. Ez az esemény egyben a CAFe Budapest Fesztivál egyik nyitóprogramja lesz. A 100 szóban Budapest száz legizgalmasabb pályaműve emellett idén is megjelenik zsebkönyv formájában.
A 100 szóban Budapest pályázat ötletét a chilei Plagio csapata által 14 éve szervezett Santiago en 100 palabras elnevezésű felhívás adta, amelyet itthon a Mindspace Nonprofit Kft. a Budapesti Fesztivál- és Turisztikai Központ támogatásával először 2014-ben hirdetett meg. Az alapgondolat a budapesti pályázat esetében is az, hogy az irodalom és a városi lét összefonódjon, széles közönséget ösztönözzön az írásra, illetve hogy a mindennapi közlekedés és rohanás közben az emberek egy pillanatra megálljanak, és időt szakítsanak az irodalomra. Az utóbbi négy évben több mint 4000 történet érkezett a pályázatra.
További információ:
https://www.facebook.com/100szobanBudapest/
Szervező: Mindspace Nonprofit Kft.
Főtámogató: Budapesti Fesztivál- és Turisztikai Központ
Szakmai partner: Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár
További információ:
Tölgyi Kriszta
sajtóreferens
30/9 159 002