art&design
Szabó Kristóf (KristofLab) legújabb tárlatán Budapest egy-egy pixelben jelenik meg - olvasható a bemutatóról szóló ajánlóban.
Az analitikus szemléletmód és a digitalizáció nyújtotta lehetőségek egyfajta képalkotási módszert, a valóság sajátos dekódolását jelentik a művész számára.
Munkái alapját saját városi fotói képezik. Ezeket időről időre újragondolja és transzformálja a klasszikus technikák, valamint a glitch art (a digitális hibákon alapuló művészet) és a különböző digitalizációs formák felhasználásával.
A grafikákon, festő- és vetítővásznakon nemcsak színek és formák keverednek, hanem azok a szándékos képhibák, raszterek, rétegződések is, amelyek az alkotói folyamat közben rakódtak a művekre. A hiányoknak, elsötétített, eltakart részeknek ugyanolyan fontos szerepe van, mint az ismerősnek tűnő tereknek, ezáltal különböző nézőpontok, síkok jönnek létre és a dokumentarista ábrázolás mögött megjelenik az egyéni látásmód.
Feltűnnek többek között a belváros vagy éppen Csepel épületei, valamint a tömegközlekedéssel kapcsolatos terek is, egyfajta utópisztikusnak tűnő koncepcióban.
Budapest Pixel
A tárlat kurátora: Hanka Nóra művészettörténész
A kiállítás április 11. és 27. között látható a Magyar Műhely Galériában
1072 Budapest, VII. kerület Akácfa utca 20.