bezár
 

art&design

2009. 04. 14.
Rengeteg intézmény nevezett a múzeumok európai éjszakájára
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Negyvenegy európai országból 2200 múzeum jelentette be részvételét a múzeumok május 16-ára kitűzött ötödik európai éjszakáján, és közülük minden második franciaországi lesz - közölte a francia kulturális minisztérium.

prae.hu

Tavaly csak Franciaországban másfél millióan éltek a lehetőséggel, hogy a szokottól eltérő esti és éjszakai időpontokban ingyen látogathatták a múzeumokat és gyűjteményeiket.

A kezdeményezés maga is Franciaországból indult 1999-ben és 2005-ben vált európai megmozdulássá. Az idei program célja Franciaországban "a múzeumok és az alkotás találkozása lesz", magában foglalja az élő előadásokat, a tudomány és a technika rendezvényeit is.

2009-ben először vesz részt a múzeumi éjszakán San Marino. A svájci Délémont-ban a látogató boszorkányper felelevenítésének lehet a tanúja, a svédországi Umeában kincsvadászatot rendeznek, Moszkvában performanszokat.

A Múzeumok éjszakájának fővédnöke az idén hatvanadik születésnapját ünneplő Európa Tanács, amely ebből az alkalomból megnyitja a nagyközönség előtt székhelyét, a strasbourgi Európa Palotát.

A védnökök között lesz az UNESCO, az ENSZ nevelésügyi, tudományos és kulturális szervezete, amelynek párizsi székháza ugyancsak várja a vendégeket.

Magyarországon 2003 óta, az év leghosszabb napjához, Szent Iván napjához legközelebb eső szombat éjjel - idén június 20-án - rendezik meg a Múzeumok Éjszakáját. Tavaly mintegy 70 budapesti és 160 vidéki helyszínen várták gazdag múzeumi programok az érdeklődőket.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

A teremtett „képzelet” határtalansága
art&design

Mátrai Erik AIR című kiállításáról
art&design

Enyedi Zsolt a Szófiai Liszt Intézet rezidenciaprogramján rendezett kiállításáról
art&design

Kiállításkritika A kétely felfüggesztéséről

Más művészeti ágakról

Michael Sarnoski: Hang nélkül – Első nap
Renaud-Delage: Gru 4
színház

Interjú Pálffy Tibor színésszel külső-belső tényezőkről, színházi igazságról, és szerepről
Kritika Nagy Gabriella Elviszlek Amerikába című regényéről


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés