bezár
 

film

2018. 03. 02.
Csaknem négyszáz alkotást neveztek a Zsigmond Vilmos Nemzetközi Filmfesztiválra
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Csaknem négyszáz alkotást neveztek a Zsigmond Vilmos Nemzetközi Filmfesztiválra Háromszáznyolcvankilenc alkotást neveztek a 2016-ban elhunyt Oscar-díjas operatőr, Zsigmond Vilmos emlékét őrző nemzetközi filmfesztiválra, melyet második alkalommal májusban rendeznek meg Szegeden - jelentette be a szervező Szegedi Rendezvény- és Médiaközpont Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója csütörtökön a Tisza-parti városban.

Jávorszky Iván az eseményről rendezett sajtótájékoztatón elmondta, a fesztivált azzal a szándékkal szervezték meg, hogy a szegedi születésű operatőr emlékét, művészetét ébren tartsa, munkásságát, személyiségét minél szélesebb körben megismertesse, és ezt a tudást az újabb nemzedékeknek átadja.

prae.hu

Az operatőri munkát a középpontba helyező fesztiválon öt kategóriában - nagyjátékfilm, kisjátékfilm, kísérleti- és dokumentumfilm, animáció - versenyeznek az alkotások. Az elmúlt évhez képest jóval több, 27 nagyjátékfilmet neveztek a seregszemlére. A világ minden tájáról érkeztek nevezések, legtöbb Magyarországról, Németországból és az Egyesült Államokból, de több alkotás érkezett Kínából és igazi különlegességnek ígérkezik egy buthani-magyar koprodukcióban készült film - közölte a szakember.

Szabó Éva, a fesztiválnak helyet adó Belvárosi mozi vezetője elmondta, a mintegy kétszáz órányi anyagból operatőrökből, rendezőkből, filmes szakemberekből álló bizottság választotta ki a versenyfilmeket és állította össze az információs vetítés programját.

A május 9-én kezdődő fesztiválon a legjobb alkotásokat Szabó Gábor - az egyetlen, Zsigmond Vilmos rendezte film (Tékozló apa, 1991) operatőre - vezette zsűri választja ki. A filmek rangsorolásában még Enyedi Ildikó rendező, Erdély Mátyás operatőr, James Chressanthis amerikai operatőr, rendező, író, producer, valamint Muhi András filmproducer, az Inforg Stúdió alapító tagja vesz részt. Az alkotásokat a szakemberek mellett középiskolásokból és egyetemistákból álló diákzsűri is értékeli.

A vetítéseket szakmai programok egészítik ki, szakmai workshopot tart például James Chressanthis, közönségtalálkozókat szerveznek, valamint vizsgafilmjeikkel bemutatkoznak Szász János tanítványai is a Színház- és Filmművészeti Egyetemről. 

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Rich Peppiatt: Kneecap – Ír nemzeti hip-hopot!
Az idei Verzión fókuszba kerülnek az anyák küzdelmei
Hans Steinbichler: Egy egész élet
Hajdu Szabolcs: Egy százalék indián

Más művészeti ágakról

Mit jelent az ifjúsági irodalom ma? – kerekasztal-beszélgetés
Prae Kiadói nap Pécsett
gyerek

Marék Veronika kapta a Magyar Gyermekkultúra Mestere Díjat
Révész Emese és Sipos Fanni Amíg én oviban vagyok című könyvéről


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés