irodalom
Az esten a gasztronómia és irodalom kapcsolatát vizsgálják a magyar próza tükrében. A beszélgetésben felteszik a kérdést, hogy milyen viszonyban áll egymással a szépirodalom és a konyhaművészet, avagy lehet-e szépprózaként olvasni egy gazdagon megírt receptkönyvet? Elhangzanak majd tények és babonák híres irodalmi ételeinkről: Tersánszky nyúlpaprikásáról, Petőfi gulyásáról, és kiderül az is, melyik ételünket illette Jókai „tűzkő homokkal” fantázianévvel, hiszen kevésbé ismert tény, hogy Jókai írásművészetében gasztrotörténeti leírások, feljegyzések is helyet foglalnak, illetve a kulináris örömöknek nagy előszeretettel hódolt nagy írónk. Születésnapjára ezzel a felolvasással és borvacsorával emlékeznek. Tematikusan kapcsolódó műveikből olvasnak fel a szerzők: P. Horváth Tamás és Szarka Károly.
A fiatalabb generáció részére délutánra JAK szövegműhelyt szerveznek – Nagy Kata költő és Urbán Ákos író vezetésével, amelyre a szekszárdi középiskoláknak előzetesen meghívót küldenek. A JAK prózaműhelye a fővárosban 2016 óta működik nagy sikerrel, a JAK elnökségének kitűzött célja a fővárosi tehetséggondozás mellett a vidéki városokban, megyénkként is létesíteni egy-egy szövegműhelyt, amelynek ez a szekszárdi irodalmi esemény lenne az első alkalma.
Az estre P. Horváth Tamás vörösboros marhapörköltet készít, amellyel a megjelent vendégeket szeretnék vendégül látni. A közönség tervezett létszáma: 20-30 fő
Helyszín: Bormúzeum, Szekszárd, Fürdőház utca 14.
Időpont: 2018.február 17.szombat 15.00 óra
Plakát: Szabó Imola Julianna