bezár
 

irodalom

2018. 01. 18.
Németországban a hónap könyve Bartis Attila Das Ende című regénye
Bartis Attila: Das Ende, fordította: Terézia Mora
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Miután a német kritikusok több helyen is méltatták Bartis művét, a Perlentaucher nevű német kulturális magazin a hónap legjobb könyvei közé sorolja Bartis Attila Das Ende (A vége, németre fordította: Terézia Mora) című regényét.

Az idén 50. születésnapját ünneplő szerző regényével kapcsolatban Lothar Müller (Süddeutsche Zeitung) a szürreális, ám nem patetikus szerzői nyelvet tartja érdekesnek. Katharina Teutsch (Frankfurter Allgemeine Zeitung) szerint a könyv a „hideg szépségével” az életet és a halált a berlini fal leomlásaként és generációs pusztításként meséli el. A Spex kritikusa, Malte Spit a bátor és obszcén karakterrendezést dicséri, ugyanakkor kiemeli, hogy a mű egyszerre érzékenységet is vonz, mellyel Bartis az elnyomást és a felejtést ábrázolja. Robert Mappes-Niediek a Frankfurter Rundschauban különösen azt emeli ki, ahogy Bartisnak sikerült megfogni az erdélyi táj éles hangulatát. (Itt Mappes-Nidiek nem erdélyi jeleneteket tulajdonít a regénynek, csak arra utal, hogy Erdély, mely a múltban a sötétség szíve lehetett, s ahonnan Bartis, és mint említi, Dragomán is származik, minden bizonnyal hatott a regény mély szomorúságára – a szerk.)

prae.hu

Bartis regénye az első helyen szerepel Perlentaucher listáján. Az online magazin még kilenc másik könyvet említ meg, regények, szakkönyvek (például a német irodalomról egy új irodalomtörténet), életrajzok és egy memoár is található a felsorolásban. A prae.hu főszerkesztőjének írása a könyvről blogján.

Das Endre

nyomtat

Szerzők

-- Kovács Teréz Klaudia --


További írások a rovatból

Interjú Beck Tamással, a 33. Salvatore Quasimodo Költőverseny fődíjasával
Kosztolányi Dezső Őszi reggeli című verséről
Falcsik Mari My Rocks – 21 történet – 21 angolszász rockdal című kötetének bemutatójáról
Claudia Durastanti az Őszi Margón

Más művészeti ágakról

gyerek

Marék Veronika kapta a Magyar Gyermekkultúra Mestere Díjat
A BIFF filmfesztivál UNSEEN fotókiállítása
Az idei Verzión fókuszba kerülnek az anyák küzdelmei
A filmek rejtett történetei a BIFF-en


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés