bezár
 

art&design

2017. 08. 31.
Egy 1956-os albumot is bemutatnak a brüsszeli képregényfesztiválon
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Az 1956-os magyar forradalom és szabadságharc eseményeit feldolgozó, Budapest Angyala című  képregényt is bemutatják a pénteken kezdődő háromnapos brüsszeli rajzfilm- és képregényfesztiválon több más magyar kiadvány mellett.

A brüsszeli Balassi Intézet tájékoztatása szerint a belga fővárosban nyolcadik alkalommal megrendezett fesztiválon Békés Márton történész, politológus, a Terror Háza Múzeum kutatási igazgatója részvételével mutatják be Futaki Attilának és Tallai Gábornak az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulója alkalmából megjelent képregényét.
    

prae.hu

A Budapest Angyala című képregény főszereplője az Egyesült Államokba emigrált Angyal János, aki, noha a megtorlás elől menekülve már a szabad világban él és vált sikeressé, szíve mélyén magyar szabadságharcos maradt, akinek hazaszeretete változatlan.
    

A Balassi Intézet meghívására Futaki Attila és Tallai Gábor mellett olyan nemzetközileg is elismert magyar képregényrajzolók képviselik Magyarországot a fesztiválon, mint Fazekas Attila és Farkas Lajos, továbbá Szabó Csaba és Márton Ádám, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem hallgatói.
    

Műhelyfoglalkozás keretében Futaki Attila a - Tintin sorozatot is gondozó - Le Lombard könyvkiadó által nemrég megjelentetett, Hypnos című képregényében szereplő oldalak megrajzolásának szemléltetésével mutatja be, hogyan készül egy képregény a forgatókönyvtől a vázlatokon át a ceruzarajzig és a véglegesítő színezésig, festésig.
    

A képregénypiac nemzetközi aspektusaival foglalkozó, Kopeczky Csaba és Futaki Attila részvételével zajló kerekasztal-beszélgetésen arról lesz szó, hogyan lehet művészként betörni a nemzetközi képregénypiacra.
    

Belgium a képregényműfaj bölcsőjeként szeptember 1. és 3. között ad otthont Európa egyik legrangosabb rajzfilm- és képregényfesztiváljának. A több mint 10 ezer látogatót vonzó fesztiválon a magyar delegáció az Európai Unió Nemzeti Kulturális Intézetei (EUNIC) standjánál a Nemzetközi Pavilonban, Baszkföld, Észtország, Lengyelország, Portugália, Románia művészeivel együtt képviseli az európai képregényművészetet. A helyszínen öt magyar kiadványt dedikálnak a szerzők.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

art&design

A besorolás deficitje
art&design

Az anyag mélyén című csoportos kiállításról
Megnyitószöveg Dóra Emese és Hu-Yang Kamilla közös kiállításához
art&design

Vetlényi Zsolt FOLYÓÍRÁS című kiállításának kritikai szemléje

Más művészeti ágakról

Oksana Karpovych: Lehallgatva című filmje a 21. Verzió Filmfesztiválon
Rich Peppiatt: Kneecap – Ír nemzeti hip-hopot!
(kult-genocídium)
A 2024-es Aranyvackor pályázat díjátadójáról


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés