bezár
 

zene

2017. 07. 24.
Az Acoustic Planet és a Muzsik és Volkova lett a legjobb utcazenész
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Az Acoustic Planet, valamint a Muzsik és Volkova nyerte az idei Veszprémi Utcazene Fesztivál (VUF) két fődíját és az ezzel járó 500-500 ezer forintot.

"Az OTP Bank Veszprémi Utcazene Fesztivál közönségdíját az Acoustic Planet, a szakmai zsűri elismerését pedig a Muzsik és Volkova kapta. A tavaly elhunyt alapító főszervezőről, Horváth Károlyról elnevezett különdíjat Farkas Krisztina, a Muzsik és Volkova énekese nyerte, őt az utcazenészek választották maguk közül" - idézte Muraközy Pétert, a rendezvény alapítóját a szervezők által az MTI-hez hétfőn eljuttatott közlemény.
    

prae.hu

A Horváth család felajánlásaként a díj 100 ezer forinttal egészül ki, szintén a család jóvoltából ugyancsak 100 ezer forintos különdíjat kapott a legfiatalabb versenyző, Stanfel Péter, a Luckies zenekar dobosa.
    

Tavaly a Lóci játszik vitte el az egyik fődíjat, az együttes idén valamennyi nagyfesztivál nagyszínpadán fellép mint a Nagy-Szín-Pad! tehetségmutató győztese. Augusztus 9-én ők indítják a Sziget fesztivál nagyszínpadának programsorozatát a Dubioza Kolektiv, a Billy Talent és Pink előtt.
    

Az utcazenészek versenyére idén húsz zenekar, előadó nevezhetett. A zsűri tagja volt az olasz Ferrara Buskers Festival programigazgatója, Stefano Bottoni és Jean-Pierre Enderli Berlinben élő dél-afrikai üzletember; Horváth Gergely, valamint Petruska András, a szakmai zsűri 2009-es díjazottja.
    

Az idei VUF-on július 19. és 22. között a hazai zenészek mellett francia, lengyel, portugál, holland és szlovén előadók is felléptek. A rendezvény a város tizenegy helyszínén zajlott, összesen 168 ingyenes koncertet tartottak.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Musica Moralia a Dugattyúsban
Heo Yoon-jeong koreai citeraművész koncertje az Eiffel Műhelyházban
Richard Wagner Lohengrinje új köntösben a 150. Müncheni Operafesztiválon

Más művészeti ágakról

színház

Interjú a Rég volt, mese volt, minden szava igaz volt című darab kapcsán
A Krasznahorkai László-szövegek poétikájának kistükre buddhista filozófiai értelmezésben
Az orosz barát az Örkény Színházban
irodalom

Prae Műfordító Tábor, tábori napló, 1. nap


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés