bezár
 

art&design

2009. 03. 22.
Kiállítás a vásárhelyi képzőművészeti szimpózium anyagából
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A tavalyi hódmezővásárhelyi képzőművészeti szimpózium anyagából látható kiállítás szombattól az alföldi városban, a Tornyai János Múzeumban.

prae.hu

Medgyesi Konstantin, az intézmény sajtóreferense elmondta: a Képzőművészeti Szimpózium 2008 című tárlatot Ibos Éva művészettörténész nyitja meg.

A tárlaton tíz művész - Balogh Gyula, Balogh Zsófia, Bukor Tibor, László Dániel, Miklós Hajnal, Pap Gitta, Porkoláb Magdolna, Révi Norbert, Sütő Norbert és Szkok Iván - alkotásait tekinthetik meg az érdeklődők. A meghívott művészek kiválogatásában László Dániel festőművész, a Sensaria Képzőművészeti Egyesület vezetője vett részt, ebből is következik, hogy a kiállítást a szimpóziumok története során ismét a "sensariás életérzés" határozza meg - tette hozzá a sajtóreferens.
A sensariások a látott élmények hű visszaadására törekszenek, s eközben felhasználják az európai tájképfestészet, valamint csendéletfestés tapasztalatait és hagyományait.

Medgyesi Konstantin elmondta: 2008-ban a szimpózium szervezői úgy gondolták, hogy meghívnak két, sokat látott, tekintélyes képzőművészt is a főként fiatalokból álló társaságba. Így lett része a szimpózium munkájának, s ezáltal a kiállításnak is Balogh Gyula és Szkok Iván. Az ifjak és a tapasztalt mesterek összhangja teremtette meg az alapját, a tárlaton nyomon követhető kifejezésmódnak.

A két alkotóról az intézmény szóvivője kifejtette: Balogh Gyula a hatvanas években újjászerveződött Gyulai Művésztelep egyik alapító tagja, a művészettörténeti szakmai közmegegyezés szerint a szociografikus realizmus hazai elindítója. A művész a "kisvárosi hiperrealizmus" szellemében készíti nagyméretű vízfestményeit. Szkok Iván a hazai kulturális közélet ismert alakja, aki sokat tett a kortárs magyar képzőművészet értékeinek az elismertetéséért. Volt a Magyar Képzőművészek és Iparművészek Szövetségének elnöke is. Az alkotót a művészettörténészek a fotonaturalizmus híveként tartják számon.

nyomtat

További írások a rovatból

Hajdu Levente megnyitószövege a Kaján szisztémák című kiállításhoz
Kritika a roveretói Művészet és fasizmus című kiállításról
Ketten Lugosi Lugo László Fotónaplójáról (1978-1982) című műve kapcsán
A Present Eye Looking to the Past című kiállításról

Más művészeti ágakról

Interjú Beck Tamással, a 33. Salvatore Quasimodo Költőverseny fődíjasával
építészet

Huszadik Média Építészeti Díja finálé
A filmek rejtett történetei a BIFF-en
Révész Emese és Sipos Fanni Amíg én oviban vagyok című könyvéről


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés