zene
A művész a riói győztesek tiszteletére ad koncertet legújabb szerzeményeiből, a műsoron főleg ősbemutatók szerepelnek, amelyek mindegyike a modern dzsessz és a klasszikus kortárs zene ötvözete. A koncerten Tommy Vig mellett közreműködik Mia Kim (ének, vibrafon), Jeszenszky György (dob), Csuhaj Barna Tibor (nagybőgő), Zsoldos Béla (ütőhangszerek), Papp Mátyás (harsona), Gyárfás István (gitár) és Joe Fritz (klarinét) - olvasható az MTI-hez elküldött tájékoztatóban.
A koncert előtt mutatják be a Tommy Vig - Mozaikkockák egy zeneművészről című monográfiát. A dzsesszzenész pályafutásáról szóló kötet szerzőjével, Máté J. Györggyel Márton Attila dzsesszkritikus beszélget.
A BJC előterében egy napig kiállításon láthatók Tommy Vig egyedi kollázsai, tíz modern és absztrakt képzőművészeti alkotása.
Tommy Vig, a 2006-ban hazatelepült vibrafonművész, dobos, zeneszerző fél évszázadon át aratott sikereket az Egyesült Államok dzsesszszínpadain. 1956-ban hagyta el Magyarországot, ahol hétévesen már játszott a Zeneakadémián, a Fővárosi Nagycirkuszban és a Városi Színházban, egy évvel később pedig lemeze jelent meg Bécsben osztrák dzsesszszólistákkal. Távozása után előbb a bécsi Zeneakadémián Joe Zawinul triójában dobolt, majd 2006-ig New Yorkban, Los Angelesben, Las Vegasban élt és muzsikált.
Fellépett Frank Sinatrával, Miles Davisszel, Sammy Davis Jr.-ral, Michel Legrand-nal, Quincy Jonesszal, a Beach Boysszal, a Manhattan Transferrel, Woody Allennel, Rod Stewarttal, Diana Rosszal és Michael Jacksonnal is, 1984-ben Los Angelesben a hivatalos Olimpiai Jazz Fesztivál rendezője volt. Filmzeneszerzőként, karmesterként, hangszerelőként, dobosként, vibrafonosként a Warner Bros., a Fox, az Universal, a CBS, a Columbia stúdióiban dolgozott. Több mint 1400 stúdiófelvételt készített, kétszer az Oscar-díj gálán is fellépett. 2001-ben a Los Angeles Jazz Societytől a vibrafonosok Oscar-díját vehette át.