bezár
 

art&design

2016. 09. 10.
A Remsey családot bemutató tárlat nyílik öt gödöllői helyszínen
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Az idén ötven éves Gödöllő a jubileumi rendezvények kiemelkedő eseményeként a város művészeti és kulturális életét meghatározó Remsey családnak kíván emléket állítani egy öt helyszínes kiállítás-sorozattal októberben.

A helyi múzeumban, a Levendula Galériában, a GIM-házban, a városi könyvtárban és a királyi kastélyban nyíló tárlatokkal a város vezetése a két éve elhunyt Remsey Flóra kárpitművész ötletét valósítja meg - tájékoztatta az MTI-t a gödöllői önkormányzat kommunikációs igazgatója. 

prae.hu

Péterfi Csaba elmondta, hogy Remsey Flóra halála előtt vetette fel: legnagyobb álma teljesülne azzal, ha Gödöllő várossá nyilvánításának 50. évfordulóján, 2016-ban családi kiállítást rendezhetne, melyen saját munkái mellett nagyapja, Remsey Jenő; édesapja, Remsey Iván és fia, Remsey Dávid alkotásai lennének láthatóak. A művész már nem élhette meg terve valóra válását, így helyette a város vezetői, kulturális csoportjai kezdték el a szervezést. 

Remsey Jenő fiatal festőművészként 1909-ben telepedett le Gödöllőn, s rövid időn belül tagja lett a Körösfői-Kriesch Aladár vezette művésztelepnek. Későbbi feleségével, Frey Vilmával négy gyermeket neveltek: Ágnest, Ivánt, Gábort és Andrást, akik a festészetben, az iparművészetben, illetve a zeneművészetben is jeleskedtek. Az unokák közül Remsey Flóra folytatta Gödöllőn édesapja és nagyapja hagyatékát, míg a népes família több tagja a mai napig Szentendrén él és alkot. Remsey Flóra szerteágazó munkássága részeként - a család és a gödöllői művésztelep hagyományait követve - egyebek mellett rajzszakkört tartott, gobelinszövést tanított, kárpittervezői munkássága is figyelemre méltó volt - idézte fel a kommunikációs igazgató.

A családi hagyományt Remsey Jenő dédunokája, Dávid is követi, hiszen a felsőfokú művészeti képzés után grafikusként alkot - tette hozzá. 

A hamarosan nyíló nagyszabású kiállítás-sorozatról Péterfi Csaba elmondta, hogy a négy Remsey generáció munkásságát öt helyszínen ismerhetik meg az érdeklődők. 

A Gödöllői Városi Múzeum időszaki kiállítótermében a Remsey család bábszínháza, általa a mese, a játék és a varázslat kap majd főszerepet, míg a Remsey-féle grafikai munkákat a Levendula Galériában állítják ki. A GIM Alkotóház Remsey Flóra kárpitjai mellett a textilművészetben újításnak számító fémszövéseknek, valamint Remsey Dávid textilre tervezett nagyméretű digitális nyomatainak ad helyet. 

A Gödöllői Városi Könyvtár és Információs Központ a Remsey családhoz köthető tárgyi emlékeket, családi fotókat gyűjtötte össze, s itt lesz látható egy eddig csak kevesek által ismert házi videófilm is. A királyi kastélyban Remsey Flóra kárpitművész életpályáját bemutató tárlatra készülnek. 

A kiállítás-sorozat főként azt a korszakot eleveníti fel, melyben a Remsey családnak köszönhetően a településen élő tehetséges fiatalok művészi képzésben részesülhettek, a tanulni vágyók könyveket kölcsönözhettek vagy a városszerte híres báb- és színházi előadásokon vehettek részt - hangsúlyozta Péterfi Csaba.

A tárlatsorozat a második alkalommal sorra kerülő GödöllŐsz Fesztivál keretén belül nyílik október 15-én.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

art&design

Vetlényi Zsolt FOLYÓÍRÁS című kiállításának kritikai szemléje
art&design

Nagyívű nemzetközi kiállítás nyílik a Deák17 Galériában
art&design

Kiállításkritika A kétely felfüggesztéséről

Más művészeti ágakról

Michael Sarnoski: Hang nélkül – Első nap
Bemutatták Sárkány Tímea első, Boszorkányok nyara című verseskötetét
irodalom

Hajdu Levente volt a Kötetlenül sorozat vendége
Kertész Edina: A fotográfuslány – könyvbemutató


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés