art&design
Az 1960-as években a rockzene kialakulásával kölcsönhatás indult el a különböző irányzatok, művészeti ágak között. A zene képi megjelenése egyre fontosabbá vált, a rock lázadása a lemezborítókon is megjelent - idézte fel a kiállítás megnyitóján Tarlós István főpolgármester.
Mint mondta, az 1970-es években Magyarországon is megjelentek azok a rockzenészek, akiknek a zene, mint kifejezési forma nem volt elég, és sok esetben a képzőművészet mellett más művészeti ágakban is maradandót alkottak.
Tarlós István elmondta, hogy a tárlaton olyan ismert alkotók, mint ef Zámbó István (Bizottság), Szigeti Edit (Generál, Gemini) vagy Wahorn András (Bizottság) munkái mellett a fiatal generáció alkotásai is helyet kaptak.
A szeptember végéig látogatható bemutatón szerepelnek Benkő László (Omega), Vigyázó László (Bajtala trió), Jobbágy Dezső (Old boys), Takáts Tamás (Karthago), Kovács József (Atlantis), Dolly (Dolly Roll), Környei Attila (R-Go), Vojnics Attila (Palermo Boogie Band), Horvát Attila, Kiss Lajos (Mercur), Szilárdi Béla (Pannonia), Tikász Sándor (Mercur) festményei, grafikái, albumborítói is.
A Rockmúzeumot 2014 februárjában nyitották meg Budapesten, az angyalföldi RaM Colosseumban. Az állandó kiállításon a hatvanas évek elejétől mutatják be a magyar rockzene történetét korabeli plakátok, fotók, hangszerek, zenészrelikviák segítségével.