bezár
 

színház

2016. 08. 22.
Hat premiert tart a Bábszínház új évadában
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Hat premierrel, húsz, már repertoáron lévő előadással és változatlan társulattal várja a nézőket a következő évadban a Budapest Bábszínház.

Október 2-án mutatják be a David Walliams sikerlistás regényéből, a Gengszter nagyiból készül előadást Játszó-téren címmel Hoffer Károly rendezésében és látványtervével, Pirisi László zenéjével. A főszereplő nagymama-unoka párost Blasek Gyöngyi és Szolár Tibor játsszák - közölte a színház hétfőn az MTI-vel.
    

Szkéné színház

A csillagszemű juhász című népmesét a Színház- és Filmművészeti Egyetem ötödéves rendező-bábrendező szakos hallgatója, Markó Róbert diplomarendezéseként mutatják be a színházteremben október 9-én, a CAFe Budapest Kortárs Művészeti Fesztivál keretében. A produkció ősbemutató lesz, Szálinger Balázs a Budapest Bábszínház felkérésére írta meg a drámát, a látvány Cziegler Balázs és Michac Gábor munkája, a zeneszerző Zságer-Varga Ákos, a darab koreográfusa pedig Fitos Dezső és Kocsis Enikő.
    

Ehhez a bemutatóhoz kapcsolódik az évad első kiállítása is; a Csak tiszta forrásból című tárlat az Állami és a Budapest Bábszínházban csaknem hét évtized alatt megjelent folklórvonatkozásokra koncentrál.
    

Az ifjúsági és felnőtt repertoárban Moliere A képzelt beteg a Játszó-téren című vígjátéka Alföldi Róbert rendezésében lesz látható novembertől. Az előadás bábjait Hoffer Károly, díszleteit és jelmezeit Zöldy Z. Gergely tervezi, a címszerepet Ács Norbert alakítja.
    

A szezon második felében a Csomótündérből, Gimesi Dóra meséjéből izgalmas vállalkozás keretében készül egyszemélyes, újonnan nyíló játszóhelyre tervezett előadás, Ellinger Edina főszereplésével és Tengely Gábor rendezésében, Michac Gábor látványtervei alapján.
    

A februári premier a Gingalló lesz, amely Szalóki Ági lemezeinek anyagára épít, és az énekesnő közreműködésével látható a Ellinger Edina rendezésében.
    

A kedvelt Grimm-mesét, a Holle anyót Szabó T. Anna szövegével, különleges zenével és látványvilággal Kuthy Ágnes tavasszal állítja színpadra.
    

Az évadban bővül a Mozgató színház-pedagógiai program is, márciusban pedig sor kerül a BÁBU Fesztiválra, amelynek nyolcadik kiadása a népmesékre fókuszál. Mindezek mellett megrendezik a Bábszínházi világnapot is.
    

A társadalmi felelősségvállalás jegyében az audionarrációs előadások mellett ebben az évadban is biztosít a színház beteg gyermekeket segítő alapítványok részére zártkörű előadásokat, továbbá meghívják előadásaikra a sajátos problémákkal küzdő, hátrányos helyzetű, elsősorban peremkerületi iskolákat és nevelőotthonokat, valamint nehéz anyagi körülmények között élő családokat is.
    

Szeptember 18-án Eszékre látogat a társulat, ahol az Eszéki Magyar Napok keretében a Lúdas Matyit láthatja a közönség, október végén pedig a Lázár Ervin meséiből készült A hétfejű tündért mutatják be Pekingben több alkalommal.
    

Az október elsejei évadnyitást megelőzően szeptember 17-én a Színházak éjszakája keretében délután családi programokkal várják az érdeklődőket, este pedig a felnőtteknek mutatják be a Lúdas Matyit. Szeptember 21-én, a Magyar dráma napján, a Budapest Bábszínházban került sor a Színházi Kritikusok Céhének díjátadó gálájára, amelynek keretében az elmúlt évad legjobb színházi teljesítményeit díjazzák a kritikusok.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

[ESCAPE] – A Donkihóte-projekt az Örkény István Színház és a Városmajori Szabadtéri Színpad közös produkciójában
színház

Podlovics Laura: Nem félünk a sötétben / Budapest Bábszínház, Kísérleti Stúdió
színház

Kabóca Bábszínház: Dödölle
színház

A Vígszínház Ármány és szerelem bemutatójáról

Más művészeti ágakról

Michael Sarnoski: Hang nélkül – Első nap
Havas Juli Papírbabák, avagy lehet-e két hazád? című kötetének bemutatójáról
Kritika a Das Rheingold és a Die Walküre előadásairól a Wagner-Napokon
Bemutatták Nyerges Gábor Ádám Vasgyúrók című kötetét


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés