építészet
Liska András kifejtette: a kastély márciusi megnyitása óta ez lesz a harmadik időszaki kiállítás, ám az első képzőművészeti tárlat, az eddigiek ugyanis történelmi témájúak voltak.
Gubcsi Lajos, a tárlat főszervezője, a grafikák tulajdonosa harminckilenc munkát adott át a kastély üzemeltetőjének a szeptember 18-ig látogatható tárlatra, a rajzokat különleges eljárással, kézzel őrölt papírra nyomtatták.
Liska András elmondta: a képek nagy része nem megvalósult építmények vázlata, bár van olyan, amelyiken felismerhető például a makói hagymatikum (a Termál- és Gyógyfürdő) épülete. A legtöbb alkotás "a konkrét tervek és a fantáziavilág átmeneti terméke, valódi képzőművészeti alkotás" - fogalmazott.
A Makovecz Imre által kedvelt organikus építészeti stílus elemei, így például a honfoglalás kori motívumok, a palmettadíszek - amelyek építészeti alkotásain is megjelennek díszítőelemként - visszaköszönnek a rajzokon. Néhány kép pedig "kifejezetten organikus", fák gyökérzetét, növények leveleit ábrázolja rajtuk a mester - tette hozzá Liska András.
Az anyagot már másutt is láthatta a közönség.
Makovecz Imre (1935-2011) Kossuth-díjas, nemzetközi hírű építész, a magyar organikus építészet alap-képviselője, a Magyar Művészeti Akadémia alapítója, örökös tiszteleti elnöke volt.