zene
Az első nap - július 27. - fellépői:
The Devil's Trade (HUN)
Suitcase Brothers (ESP)
Ian Siegal Band (UK)
Makó Dávid vonzódása az amerikai, gitáralapú folkzenéhez már korábbi zenekaraiban is nyilvánvaló volt, ám letisztult formában a The Devil’s Trade nevű formációban vált uralkodóvá: a Those Miles We Walked Alone című első albumán minimalista hangszerelésű, zömmel akusztikus gitárra épülő dalokat találunk, amelyeket hallgatva ugyan adja magát a párhuzam David Eugene Edwardsszal vagy Tim Eriksennel, mégis egy egyészen egyedi zenei világgal talákozhatunk.
A Suitcase Brothers spanyol származású tagjai a tradicionális blues hűséges és autentikus képviselői. Olyan forrásokból inspirációt merítve mint Peg Leg Howell, John Lee Williamson vagy Little Walter zenéje, aligha véletlenül nyerték el a 2013-as International Blues Challenge második helyezését.
Ian Siegal (UK) a kortárs blues világviszonylatban is legfontosabb előadói közé tartozik. A MOJO magazin által a leginnovatívabb, legtehetségesebb és leglebilincselőbb kortárs blues előadónak tartott brit zenész Meat & Potatoes című nagylemezéjért a British Blues Awards díjazottja lett és a kritikusok szerint olyan zenei világok autentikus örökösének tekintendő mint Howlin' Wolf, Muddy Waters, Bo Diddley, Son House vagy Junior Kimbrough.
A második nap - július 28. - fellépői:
Redbreast Wilson (HUN)
"Sir" Oliver Mally (AUT)
T-99 (NED)
A Redbreast Wilson & the Juke Joint Revival (HUN) Észak-Mississippi zenei hagyományait eleveníti fel, amikor a hillstomp boogie stílusában az amerikai vidék fülledt szórakozóhelyeinek, a juke jointoknak a hangulatát, így a 20-as 30-as évek delta blues zenéjét modern hangzásvilágokkal ötvözi. A lüktető tempójú zene és a déli akcentussal megszólaló szövegek a sajátok mellett olyan előadók dalaiból épülnek fel mint Robert Johnson, T-Model Ford, Bukka White, R. L. Burnside, Junior Kimbrough, vagy a kortársak közül Ian Siegal és Cedric Burnside.
"Sir" Oliver Mally (AUT) igazi "road-musician", a nemzetközi blues-szcéna egyik legtöbbet turnézó kiválósága. A Himalaya fesztiváltól a francia Blues au Chateau-ig járva a kontinenst, a Kobuciba is sikerült már egyszer-egyszer elcsábítani, arról nem is szólva, hogy az itthon is nagy népszerűségnek örvendő, szintén osztrák származású blues-mester Ripoff Raskolnikov gyakori vendége. Legutóbbi albuma, a Shapeshifter pár héttel a megjelenés után előkelő helyezést ért el az Amazon Blues-listáján.
A három bohém fiatalemberből és egy öreg kutyából verbuválódott T-99 nevű formáció különleges és már-már elfelejtett hangszereken muzsikál. Az Amsterdamból érkező banda zenéje a rock 'n' roll, a country, a surf, a punk stílusait ötvözve fordul vissza a blues alapjaihoz, megtűzdelve némi kelete-európai és dél-afrikai hangzással is. Ez a nagyon eklektikus zenei világ az elmúlt tíz évben Európa összes fontos fesztiválján megszólalt, fél tucat sikeres albumot tudhat maga mögött, és olyan mesterekkel játszhatott együtt mint Chuck Berry vagy a Los Lobos and Little Feat. A második nap minden bizonnyal legütősebb holland fellépője ezúttal az Óbudára látogató közönséget hódíthatja meg.
Az utolsó nap - július 29. - fellépői:
Jambalaya (HUN)
Mr. Swagger (SRB)
Little G Weevil's Memphis Music Celebration feat. Raphael Wressnig (HUN-AUT)
A Jambalaya zenekar nevét New Orleans nemzeti ételétől kölcsönözte, mert a New Orleans-i hagyományos zenéből táplálkozik, arra az autentikus hangzásra törekszik. A saját szerzemények mellett stílushűen játszanak Bob Shad, Allen Toussaint, Junior Wells, Professor Longhair, Otis Redding, Dr. John, Chuck Berry, Johnny Adams dalokat is. A banda különleges védjegye, hogy a hangszerelésében a választott stílushoz való ragaszkodva nem használnak szólógitárt.
Little G Weevil, avagy Szűcs Gábor nem egyszerűen fellépő művésze a fesztiválnak, hanem kulcsfigurája is. Ahogy Moving című albumának címadó dalában énekli: „(there is a) long way to Georgia from my sweet Balaton Lake...”, és Little G. ezt a szellemileg, zeneileg, emberileg is hosszú utat valóban oda-vissza volt képes megtenni: a budapesti undergroundból indulva, kemény munkával hódította el az amerikai blues-kultúra egyik legrangosabb elismerését, a memphisi International Blues Challenge első díját, majd a Blues Music Awardrs Az év akusztikus előadója jelölésével tért vissza ismét Magyarországra. Little G kitűnő zenekarának vendége ezúttal az osztrák Raphael Wressnig, a hammond-orgona nagymestere lesz. Olyan elődök nyomában járva, mint Jimmy Smith és Shirley Scott, Raphael virtuóz játékát hazájában 2013-ban Az év orgonistája-díjra jelölték, de a Kobuci közönsége is régről ismeri.
Jegyárak:
Június 5-ig: 2000 Ft/nap
Július 26-ig: 2500 Ft /nap
Július 27-től: 3000 Ft/nap