építészet
Csete György június 28-án, életének 79. évében hunyt el.
Az építész 1937. november 5-én született Szentesen, elemi és általános iskolai tanulmányait szülővárosában végezte, majd a Debreceni Református Kollégiumba került. Diplomáját a Budapesti Műszaki Egyetem Építészmérnöki Karán szerezte 1961-ben.
Csete György a magyar organikus építészet egyik közéleti szerepet is vállaló elindítója volt, pályáját végigkövető egyházi és magán megbízatásai mellett jelentős állami megrendeléseknek is eleget tett. Alkotásaiban elválaszthatatlan művésztársa, felesége, Csete Ildikó textilművész volt.
Ipari, majd kisebb lakó- és középületeket, "napházakat" tervezett, köztük Orfűn a Forrásházat, Halásztelken, Füzéren, Ópusztaszeren, Beremenden templomokat, de munkatársaival együtt ő tervezte a paksi lakótelep "tulipános házait" is. 1996-ban Ópusztaszeren megépítette az Erdők templomát és múzeumát, valamint a Világmagyarság hajlékát. Építészeti kritikákat, tanulmányokat írt és filmeket is készített.
Csete György pályája kezdetétől tagja volt a Magyar Építőművészek Szövetségének, megalakulásától a Magyar Művészeti Akadémiának, tanított a pécsi, a budapesti és az innsbrucki egyetemen. Munkásságát a Magyar Művészetért Díjjal, Ybl Miklós-, Kossuth-, Magyar Örökség-, Prima Primissima-díjjal, a Magyar Művészeti Akadémia Aranyérmével, a Magyar Érdemrend középkeresztje csillagával ismerték el a nemzet művésze kitüntetés mellett.