bezár
 

építészet

2016. 07. 08.
Július 18-án temetik Csete György építőművészt
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Július 18-án 14 óra 30-kor vesznek végső búcsút Csete György építőművésztől a Farkasréti temetőben.

Csete György június 28-án, életének 79. évében hunyt el.
    

Az építész 1937. november 5-én született Szentesen, elemi és általános iskolai tanulmányait szülővárosában végezte, majd a Debreceni Református Kollégiumba került. Diplomáját a Budapesti Műszaki Egyetem Építészmérnöki Karán szerezte 1961-ben.
    

prae.hu

Csete György a magyar organikus építészet egyik közéleti szerepet is vállaló elindítója volt, pályáját végigkövető egyházi és magán megbízatásai mellett jelentős állami megrendeléseknek is eleget tett. Alkotásaiban elválaszthatatlan művésztársa, felesége, Csete Ildikó textilművész volt.
    

Ipari, majd kisebb lakó- és középületeket, "napházakat" tervezett, köztük Orfűn a Forrásházat, Halásztelken, Füzéren, Ópusztaszeren, Beremenden templomokat, de munkatársaival együtt ő tervezte a paksi lakótelep "tulipános házait" is. 1996-ban Ópusztaszeren megépítette az Erdők templomát és múzeumát, valamint a Világmagyarság hajlékát. Építészeti kritikákat, tanulmányokat írt és filmeket is készített.
    

Csete György pályája kezdetétől tagja volt a Magyar Építőművészek Szövetségének, megalakulásától a Magyar Művészeti Akadémiának, tanított a pécsi, a budapesti és az innsbrucki egyetemen. Munkásságát a Magyar Művészetért Díjjal, Ybl Miklós-, Kossuth-, Magyar Örökség-, Prima Primissima-díjjal, a Magyar Művészeti Akadémia Aranyérmével, a Magyar Érdemrend középkeresztje csillagával ismerték el a nemzet művésze kitüntetés mellett.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

építészet

Kritika a Kis magyar kockológia című kiállításról
építészet

Cserépváraljai templomfelújítás és Micélium tudásköz-pont nyerte az idei Média Építészeti Díját
építészet

Interjú Merényi Dáviddal
építészet

Interjú Kőszeghy Flórával

Más művészeti ágakról

A kripli a Centrál Színházban
Bogdán Viki mesekönyve diszlexiás gyerekeknek
Beszámoló a tavaszi Margó második napjáról
Ilyen volt a Margó első napja


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés