art&design
Baranyay András 1938-ban született Budapesten. 1957 és 1965 között a Magyar Képzőművészeti Főiskola festő szakán tanult Bernáth Aurél tanítványaként. Számtalan hazai és nemzetközi tárlaton vett részt, szerepelt az Iparterv II. kiállításán, 1972-ben a legendás balatonboglári kápolnatárlaton, 1998-ban az Ernst Múzeumban, 2006-ban a Miskolci Galéria - Városi Művészeti Múzeumban rendeztek retrospektív kiállítást munkáiból. Tizenhét évig tanított a Magyar Képzőművészeti Egyetem Grafikai Tanszékén.
Sajátos stílusú művészként litográfiával és fotóval foglalkozott, legfőbb témái közé tartoztak a testrészletek, kezek, önarcképek. Alkotásain egy-egy életérzés jelenik meg, az "örök idő", a festőiség a főszereplő.
1988-ban Munkácsy-díjjal, 1998-ban Kossuth-díjjal tüntették ki a grafikai és festői munkásságában a fotográfia és rajz kölcsönhatásának magas szintű alkalmazásáért, valamint sokévi pedagógiai munkájáért. 2004-ben megkapta a miskolci grafikai biennále életműdíját - olvasható a közleményben.