bezár
 

zene

2016. 07. 01.
György Ádám Kastélyakadémia
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A Virtuózok, a közmédia klasszikus zenei tehetségkutatója egyik résztvevője is ott lesz a pomázi György Ádám Kastélyakadémia vasárnap kezdődő tíznapos mesterkurzusán - mondta a képzés alapítója, névadója az M1 aktuális csatorna péntek délelőtti adásában.

A New Yorkban élő György Ádám zongoraművész kiemelte: a 2009-ben alapított mesterkurzuson a Magyar-Amerikai Kereskedelmi Kamara támogatásával vehet részt a Virtuózok második évadának egyik tehetsége.
    

prae.hu

"Nagyon örülök a Virtuózok kezdeményezésnek, az első két évadban rengeteg tehetség tűnt fel a műsorban" - hangsúlyozta György Ádám.
    

Mint elhangzott, a pomázi mesterkurzusra a világ minden tájáról fogadnak tehetséges növendékeket vezető egyetemekről, idén például a New York-i Juilliard School of Music-ból, a szingapúri Nemzeti Egyetemről és a Bécsi Zeneakadémiáról. Tizenketten lesznek ott az idei oktatáson, a három magyar diák mellé Vietnámból, Thaiföldről, Kínából, Indonéziából, Svájcból és az Egyesült Államokból érkeznek.
    

"Az akadémiának két missziója van. Egyrészt a vezető tehetségek számára egy alkotóközösség létrehozása, ahol tudásukat kibontakoztathatják és továbbfejleszthetik. Másrészt a résztvevő magyar fiatalok számára lehetőséget biztosítani bekapcsolódni a világ élvonalába, a külföldi mentalitást megismerni" - fejtette ki az alapító.
    

György Ádám fontosnak nevezte, hogy a klasszikus zenét egy kicsit újra "feltalálják". Hozzátette: úgy lehet a kultúrát előrevinni, hogy a tanultakat kamatoztatva újragondoljuk és frissen tartjuk a hagyományokat.
    

A pomázi mesterkurzus nyitókoncertjét György Ádám adja július 4-én hétfőn a Teleki-Wattay-kastélyban, a zárókoncert július 13-án lesz a növendékek és a művész közreműködésével.
    

A zongoraművész elmondta, hogy a mesterkurzus után délkelet-ázsiai, majd amerikai turnéra indul, a tervek szerint jövő februárban játszik ismét a budapesti Zeneakadémián.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Platon Karataev: Napkötöző – négy szám
Interjú Wéber Kristóffal a klasszikus művészetekről és a Keringőről
Simon Géza Gábor: A magyar jazztörténet ösvényein. A magyar jazztörténeti kutatás hatvanöt esztendeje 1958–2023

Más művészeti ágakról

színház

Egy tökéletes nap Szenteczki Zita rendezésében a Hatszín Teátrumban
Sírtunk Cannes-ban az Un Certain Regard izlandi nyitófilmjén
Kritika Nagy Gabriella Elviszlek Amerikába című regényéről


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés