zene
A koncerten Bogányi Bence (fagott), Bogányi Bernadett (fuvola), Bogányi Gergely (zongora), Bogányi Tibor (gordonka) és
Bogányi Bence felesége, Clara Dent-Boganyi (oboa) lép fel, közreműködik az Új Magyar Kamarazenekar, koncertmester Bánfalvi Béla. Bogányi Gergely az általa megálmodott zongorán játszik, Bogányi Tibort pedig csellóművészként is hallhatja a közönség - közölték a szervezők az MTI-vel.
A műsorban elhangzik Purcell g-moll chaconne, Vivaldi g-moll kettősverseny fagottra és csellóra, Michael Haydn D-dúr fuvolaverseny, Mozart Dove sono oboaátirat a Figaro házassága című operából, Puccini Storiella d´amore oboára és fagottra, Weber Ännchen´s ariette oboaátirat A bűvös vadász című operából, Bach f-moll zongoraverseny, Mozart B-dúr zongoraverseny, valamint Bánfalvi Zoltán Bogányi 5 című művének ősbemutatója.
A Bogányi testvérek 1997-ben adták az első nagyobb közös koncertjüket, akkor négy versenyművet játszottak az Óbudai Társaskörben és Szolnokon. Azóta a csellista Bogányi Tibor dirigens lett, évek óta a pécsi Pannon Filharmonikusok vezető karmestere. Ő vezényelte azt a 2004-es Bogányi-sorozatot is a Zeneakadémián. Azóta több ízben felléptek szólistaként Bogányi Tibor vezényletével a turkui, pori, lappeenrantai szimfonikusokkal, valamint a pécsi Pannon Filharmonikus Zenekarral.
A testvérek azt vallják, hogy a szüleik szerettették meg velük a zenét, nekik köszönhető, hogy mind a négyen a zenei pályát választották. Amikor Finnországban éltek, hetente sok órát autóztak, hogy Forssaból Helsinkibe vigyék a gyerekeket zongora-, fagott-, cselló- és fuvolaórákra. A testvérek minden bizonnyal örökölték a zenei tehetséget, de fontos mozzanat volt az is, hogy a szülők soha nem erőltették a zenét, viszont megteremtették a lehetőséget a tanuláshoz, a zavartalan gyakorláshoz.
A koncert szervezője az Operettissima Előadó-Művészeti Nonprofit Kft. és a Fidelio Média Kft.