bezár
 

zene

2016. 03. 29.
A világ legjobb előadóművészeti egyetemei közé sorolták a Zeneakadémiát
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A budapesti Zeneakadémia a világ 30. legjobb előadóművészeti egyeteme lett a globális oktatási felméréseket végző Quacquarelli Symonds (QS) World University Rankings március végén kiadott 2016-os toplistája alapján.

A QS tudományágak szerint rangsoroló legfrissebb, 2016-os globális felmérése első alkalommal vizsgálta és értékelte az előadóművészeti területet - közölte a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem kedden az MTI-vel.
    

prae.hu

A március végén közzétett lista szerint az egyetem Európán belül a 17. helyet foglalja el, a tisztán zenei profilú intézményeket vizsgálva a legjobb tizenöt intézmény közé sorolható. A Zeneakadémia ezzel olyan rangos intézményeket előz meg a listán, mint a salzburgi Mozarteum, a lipcsei Mendelssohn főiskola vagy a szentpétervári zeneakadémia.
    

A felmérés szerint a világ három legjobb művészeti egyeteme a New York-i Juilliard School, a Bécsi Zene- és Előadóművészeti Egyetem, illetve a londoni Royal College of Music.
    

A QS oktatási és karrier-tanácsadó cég 2009-ig a brit The Times felsőoktatási mellékletének megbízásából készített nemzetközi egyetemi rangsorokat, 2010 óta önállóan publikálja globális kutatási eredményeit. A felmérés során vizsgálják többek között a külföldi oktatók és a hallgatók arányát, súlyozottan felhasználják a mintegy 45000 egyetemi diákot megszólító, reprezentatív hallgatói felmérés eredményeit és az értékelési szempontok között szerepel az oktatók idézettségi indexe is.
    

A Zeneakadémia kedvező nemzetközi megítéléséhez hozzájárul, hogy a hallgatók mintegy 20 százaléka külföldről, a világ több mint 40 országából érkezik, a képzések kétharmada angol nyelven is elérhető, az egyetemen oktató művésztanárok a nemzetközi zenei élet aktív résztvevői, valamint a Zeneakadémia 2013 óta nagyszabású nemzetközi zenei versenyek rendezőjeként is vonzó célpont a fiatal zeneművészek számára - olvasható a közleményben.
    

Az előadóművészeti képzéseket vizsgáló rangsorban más magyarországi felsőoktatási intézmény nem szerepel.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Lee Konitz interjú a YouTube-on
trabant: trabant LP (2024, purge.xxx)
Kritika a Das Rheingold és a Die Walküre előadásairól a Wagner-Napokon
Bartók György szerzői estje a Fugában

Más művészeti ágakról

Áfra János válaszai a prae.hu AI-körkérdésére
Gyerek- és kamasz perspektíva a magyar irodalomban
irodalom

Bemutatták Elena Poniatowska: Leonora – Leonora Carrington regényes élete című művét


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés