zene
A formációban a legkiválóbb hazai roma zenekarok képviselői szerepelnek egyszerre együtt, egy színpadon. A Romano Drom, a Szilvási Gipsy Folk Band, az Ando Drom, a Ternipe a műfaj világszerte kedvelt zenekarai - szerepel a szervező által az MTI-hez eljuttatott ajánlóban.
A tizenkét zenész és táncos által alkotott csapat közös koncertje a valóra vált álmokat, a barátság és az oláhcigány muzsika együttes varázsát nyújtja. A repertoár a négy zenekar slágereiből és az oláh cigányzenei kultúra alapjait képező hagyományos dalokból áll.
A műsorban hallható dalokat a Romano Drom vezetője, Kovács Antal hangszerelte közös hangzássá, így ez a formáció a világhírű Romano Drom kibővített projektjének is tekinthető. A hét énekes egyszerre megszólalása, illetve a rézfúvósok, a basszus és az erőteljes ritmusok mai modern fúziója egyedi hangzást ad a produkciónak. Az előadást a tüzes, improvizatív táncosok és a háttérben látható 20. század közepi és mai roma életképek színesítik.
Az Oláh Gipsy Beats előzenekaraként a Le Rom együttes lép színpadra. A belépés ingyenes, az esemény a Cseh Tamás Program támogatásával valósul meg.
Az Oláh Gipsy Beats tagjai: Kovács Antal - szólógitár, ének (Romano Drom); Lakatos Béla - kanna, ének (Ternipe); Dobi Matild - ének (Ando Drom); Farkas István - mandolin, ének (Ternipe); Szilvási István - kanál, ének (Szilvási Gipsy Folk Band); Tintér Gabriella - ének; Szitai Mária - ének, tánc; Balogh József - gitár, ének (Romano Drom), Kovács Máté - kanna, perka, dob (Romano Drom); Seres Vilmos - szaxofon, klarinét, harmonika; Csávás Attila - szaxofon; Bordás Péter - basszus; Rézműves Roland - kanna, tánc.
Az ENSZ az 1971-ben tartott első roma világkongresszus tiszteletére nyilvánította április 8-at a roma kultúra világnapjává.