irodalom
A tragédia nemcsak milliók életét változtatta meg, s hagyott nyomot számos társadalom emlékezetében, de alapvetően meghatározza posztapokaliptikus látomásainkat, fantáziánkat is. E kollektív trauma közvetve vagy közvetlenül tehát nagy hatással van az irodalomra és a populáris kultúrára egyaránt, gondoljunk csak a Nobel-díjas Szvetlana Alekszijevics, valamint Frederik Pohl dokumentumregényére, Tatyjana Tolsztaja A macskány című regényére vagy a Café Postnuclear című magyar képregényre. Ezért döntöttek úgy, hogy felmérik, milyen reflexiókat vált ki ma a téma a hazai közönségben.
A pályázatra bármilyen, a csernobili katasztrófát, annak okait, utóhatásait vagy más módon hozzákapcsolható történést feldolgozó, irodalmi igénnyel megírt prózai művet várnak zsánermegkötés nélkül. Regényrészlettel pályázni nem lehet. Pályázni csak magyar nyelvű alkotással lehet.
A beérkezett munkákat a Próza Nostra szerkesztősége, szakmai közössége bírálja el.
Határidő: 2016. április 26., hajnali 01:23:58 (a 4-es reaktor kigyulladásának időpontja).
Benyújtás:
A pályamunkákat elektronikus úton a prozanostra@gmail.com címre várják (csatolt fájlként doc, docx, rtf vagy pdf formátumban).
Kérik, hogy a pályázó a tárgymezőben tüntesse fel a ’Csernobil 30’ címet.
Határidő után beérkezett, illetve a terjedelmet meghaladó műveket nem bírálják el.
Terjedelem: max. 25.000 leütés.
Formai követelmények: Times New Roman betűtípus, 12-es betűméret, 1,5 sorköz.
Eredményhirdetés: május vége.
Díjazás:
A legjobb 3 pályamű megjelenési lehetőséget kap a Próza Nostra oldalán, a nyertes pedig értékes könyvcsomagban részesül az Agave Könyvek, a József Attila Kör, a Metropolis Media, a Twister Media és a The Black Aether, valamint Holló-Vaskó Péter (A. M. Aranth) felajánlásainak köszönhetően.
Információ: http://www.prozanostra.com/iras/csernobil-30-az-atomkatasztrofa-gyermekei-novellapalyazat, prozanostra@gmail.com.
(Fotó: Csernobil, Zoriah, Flickr)