bezár
 

zene

2016. 03. 10.
Douglas Boyd vezényli a Nemzeti Filharmonikusokat vasárnap a Müpában
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A skót Douglas Boyd vezényli a Nemzeti Filharmonikusokat vasárnap a Müpában, a koncert a német romantika ismert és méltatlanul keveset játszott alkotásait, Brahms, Schubert és Mendelssohn műveit vonultatja fel.

Douglas Boyd az Európai Kamarazenekar egyik alapítójaként majdnem húsz évet töltött el oboistaként a világhírű együttesben, amelyet többek között Claudio Abbado, Nikolaus Harnoncourt, Bernard Haitink és Roger Norrington dirigált rendszeresen, és amellyel napjaink vezető szólistái dolgoztak együtt. Az 1959-ben született skót muzsikus 2006-ban félretette rózsafa hangszerét, és vezénylésre adta a fejét, ebben a törekvésében Abbado és Harnoncourt mellett a legendás Paavo Berglund is támogatta - idézik fel a Nemzeti Filharmonikusok közleményében.
    

prae.hu

Boyd Budapestre olyan műsort hoz, amely a német romantika ismert és méltatlanul keveset játszott alkotásait vonultatja fel.
    

A vegyeskarra és fúvósokra írt Gyászének (Begräbnisgesang, op. 13) szövegét az antikvitásokat szenvedélyesen gyűjtő Brahms egy 16. század eleji énekeskönyvben találta. A Gyászének mellett Mendelssohn kórusszimfóniája (II. (B-dúr) szimfónia, "Dicsőítő ének" (Lobgesang), op. 52) is ritkaságnak számít a koncerttermekben.
    

"Schubert máig megmagyarázhatatlan okokból befejezetlenül maradt, kéttételes szimfóniája nagyszerűen illeszkedik a két hamburgi születésű romantikus mester alkotása közé, hiszen áradóan gazdag dallamvilágának, fület és érzékeket gyönyörködtető harmóniáinak sokat köszönhet e két későbbi szerző is" - fogalmaznak a közleményben.
    

A Bartók Béla Nemzeti Hangversenyteremben adandó koncert szólistái Balga Gabriella (szoprán), Bakonyi Anikó (szoprán) és Megyesi Zoltán (tenor), közreműködik a Nemzeti Énekkar.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Borbély László zongoraművész és Zeneakadémista tanítványainak koncertje
Interjú Wéber Kristóffal a klasszikus művészetekről és a Keringőről
Simon Géza Gábor: A magyar jazztörténet ösvényein. A magyar jazztörténeti kutatás hatvanöt esztendeje 1958–2023

Más művészeti ágakról

Lichter Péter: Frankenstein eksztázisa – A found footage filmek és videóesszék formavilága
Sírtunk Cannes-ban az Un Certain Regard izlandi nyitófilmjén
art&design

Vetlényi Zsolt FOLYÓÍRÁS című kiállításának kritikai szemléje
irodalom

Hajdu Levente volt a Kötetlenül sorozat vendége


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés